FEESTDAG Inhoud Jan van Nijlen Ik zie de beuken in de wind bewegen Lichtbruin voor 't venster, in de voorjaarszon, En voel een zwaarte, een weemoed op mij wegen, Alsof, voor mij, opnieuw de jeugd begon. De mensen lopen vrolijk langs de wegen, Het lijkt wel kermis met dit carillon Dat ^eelt, dit warme licht, en er hangt tegen De blauwe lucht een gele feestballon. 'k Had in mijn jeugd de pest aan zulk vertoon. Nu voel ik mij tot tranen toe bewogen, En ben ik jong, als was ik zelf mijn zoon. 'k Beleef in werkelijkheid mijn liefste dromen, Niets is meer waar, het schemert mij voor de ogen: Ik weet dat mij, straks, alles wordt ontnomen. Uit: Te laat voor deze wereld. Amsterdam 1957 Voorkant: Een artist impression van het prijswinnend ontwerp (Martin Lor) www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2017 3 5 Lustrum Ons Bloemendaal Ter gelegenheid van het achtste lustrum schreef de stichting een prijsvraag uit. Alle inwoners van de gemeente Bloemendaal en omgeving werden uitgenodigt een plan in te dienen om de openbare ruimte in de gemeente te verfraaien. Zaterdag 25 november vond de feestelijk prijsuitreiking plaats in het oude dorpshuis aan de Donkerelaan. 14 Een bijzondere vondst In 1987 en 1988 is door de leden van de Archeologische Werkgroep Haarlem (AWH e.o.) archeologisch onderzoek verricht naar de restanten van de hofsteden/ buitenplaatsen Distelberch-Grijpesteyn en Oosterduin die tussen 1600 en 1819 aan de westzijde van de Oosterduinweg te Aerdenhout gestaan hebben. Theo Nieuwenhuizen 17 Villa Cora (deel 2) In deel 1 van deze driedelige serie over Villa Cora in Overveen zagen we hoe de in Alkmaar geboren en getogen mejuffrouw Marrie Kikkert Helling in 1909 op 54-jarige leeftijd in de gemeente Bloemendaal een villa laat bouwen aan de Zijlweg. In deze aflevering zullen we zien hoe Johannes er in slaagt in Villa Cora te blijven wonen. Vastgoedtransacties door de RK parochie leveren een win-win situatie op. Teun Schermerhorn 24 Tijo Hendrik van Eeghen, koopman en bestuurder 1858 - 1930 Veel Bloemendalers kennen Tijo van Eeghen als naamgever van de school aan de Van Lennepweg 2 in Aerdenhout. Trouwe lezers van Ons Bloemendaal weten bovendien dat hij voorvechter van het christelijk onderwijs was. Over de wijze waarop Tijo van Eeghen zich sterk maakte voor het christelijk onderwijs is echter weinig bekend. Gert de Kruif Verder in dit nummer 4 Van de redactie 22 Hier woonde...A.J. Grootens, Inge de Wilde 29 Plus en Min 30 Sla uw slag, Rik Herngreen 32 Signalement, Gert Jan van Setten 33 In memoriam Gerard de Waard 34 Zoekplaatje 35 Colofon

Ons Bloemendaal | 2017 | | pagina 2