Van de redactie anssjsasf Jt Lustrum Ons Bloemendaal 4 www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2017 Bloemendaal is een mooie gemeente en het is hier goed wonen, dat is bekend. Maar kan het nóg mooier en nóg beter? Zeker wel, en zelfs met bescheiden ingrepen. Dat bleek genoegzaam op de feestelijke prijsuitreiking van onze Lustrumprijsvraag, op zaterdag 25 november. Het bekroonde voorstel, van Frans van Haastert, ziet u op de omslag, en alle andere creatieve ideeën worden beschreven op de volgende pagina's, De inzendingen gaan uiteraard over de relatie tussen de bebouwde omgeving en de mensen die daar iets mee willen, of moeten. Die elementen komen ook in de andere artikelen in dit winternummer aan de orde. Teun Schermerhorn vervolgt zijn relaas over Villa Cora en over de bewoners van dat verdwenen huis, waarbij hij verrassende inkijkjes biedt in de geschiedenis van Overveen. Niet ver daar vandaan vonden archeologen een curieus overblijfsel in een oude beerput van de eveneens verdwenen buitenplaats Grijpesteyn. De imposante Aerdenhoutse villa waar de sympathieke naamgever van de Tijo van Eeghenschool heeft gewoond is er ook al niet meer. Tja, Bloemendaal had zeker mooier kunnen zijn dan het nu is. Gelukkig zijn de huizen aan de Kinheimweg waar de veelzijdige kunstenaar Adri Grootens woonde aan de slopershamer ontkomen, net als een aantal gave oorspronkelijke interieurs van onze villa's en landhuizen. Daar is een prachtig boek over verschenen, warm aanbevolen voor bij de kerstboom. En vergeet u niet uw slag te slaan op pagina 30? Bestuur en redactie wensen u inspirerende feestdagen en een mooie winter toe. De redactie Paulanha van den Berg, Marie-Christine Marres, Rosemarij Schotte, Gert Jan van Setten en Inge de Wilde De jury, bestaande uit Tooske Ragas, Max van Aerschot, Astrid Kaandorp en Ad van Nieuwpoort, helaas kon Alexander Rinnooy Kan op deze dag niet aanwezig zijn (Foto: Cor van Iperen) Ter gelegenheid van het achtste lustrum van ons Bloemendaal had de stichting een prijsvraag uitgeschreven. De inwoners van de gemeente Bloemendaal en omgeving werden uitgenodigd een plan in te dienen om de openbare ruimte in de gemeente te verfraaien. Zaterdag 25 november vond de feestelijk prijsuitreiking plaats in het oude dorpshuis aan de Donkerelaan. Op de volgende pagina staat het juryrapport.

Ons Bloemendaal | 2017 | | pagina 4