Genomineerden prijsvraag Stichting Ons Bloemendaal H www.onsbloemendaal.nl nr. Naar aanleiding van de prijsvraag van de Stichting Ons Bloemendaal zijn 25 inzendingen ontvangen. Voor de organisatie van het lustrum heeft het bestuur van Ons Bloemendaal een lustrumcommissie benoemd. Deze lustrumcommissie heeft, onder leiding van juryvoorzitter Max van Aerschot, een voorselectie gemaakt. In samenspraak met Van Aerschot zijn ook de beoordelingscriteria vastgesteld. De jury, bestaande uit Ad van Nieuwpoort (predikant in Bloemendaal), Astrid Kaandorp (directeur van de Bos en Duinschool in Bloemendaal), Tooske Ragas (televisiepresentator), Alexander Rinnooy Kan (politicus en hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam) en Max van Aerschot (Stadsbouwmeester van Haarlem) heeft uiteindelijk tien genomineerde voorstellen beoordeeld met onderstaand resultaat in willekeurige volgorde. (Foto: Cor van Iperen) www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2017 1 I Aanleg van een kleinschalige sloepenhaven in Overveen aan de Delft. Gekozen plek: de groenstrook met bestemming groen en waterlopen, parkeerplaatsen nabij het Kennemer Lyceum en de openbare parkeerplaatsen achter het voormalige Stoopsbad. (Inzender: Michiel Rijpma) Enorm creatief idee om water te betrekken bij een dorp dat niets met water heeft. Bovendien mooi om een nieuwe bestemming te geven aan een verwaarloosd stuk grond. 2 Maak van de rotonde Zeeweg-Brouwerskolkweg een passende entree voor het Nationaal Park Zuid-Kennemerland. De beleving van de ruimte zou mooier worden met minder bomen en minder verkeersborden. Door bijvoorbeeld verwijdering van hoge bomen zou de watertoren, een cultuurhistorisch icoon, weer zichtbaar worden. (Inzender: Ed Prins) De jury onderschrijft dat het jammer is dat de watertoren aan het zicht wordt onttrokken. En er staan ook veel verkeersborden. 3 Het aanleggen van een labyrint met cirkels en spiralen, op het ronde stukje grasveld voor station Bloemendaal. Daarbij moet het labyrint voor iedereen toegankelijk worden. Hiermee zou de plek erop vooruitgaan en een mooi visitekaartje voor Bloemendaal worden. (Inzender: Elly Piers) Een heel creatieve invulling voor een stukje gras, waarmee de eerste indruk van Bloemendaal op reizigers die aankomen op het station positief wordt beïnvloed.

Ons Bloemendaal | 2017 | | pagina 6