O 8 www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2017 4 T De wens om de historische dorpskern van Vogelenzang te bewaren. De dorpskern wordt bedreigd door de vernieuwing van de Vogelenzangseweg. De inzenders pleiten voor bloembakken en vervanging van plastic paaltjes door stenen paaltjes. (Inzenders: Wilma van den Heuvel en vijf andere inwoners) De jury deelt de zorg van de bewoners: zij vragen terecht aandacht voor de situatie ter plaatse. ^5 Voorstel voor nieuwe aankleding van het grasveld voor station Bloemendaal. Op dit moment nodigt deze plek niet uit om er even te gaan zitten en te wachten op de trein. (Inzenders: Charlotte Bossers en Lotte Roeland, leerlingen van de Bos en Duinschool) Een op zich eenvoudig en prachtig idee, dat is verbeeld met een schitterende tekening. Voorstel 5 voor nieuwe aankleding van het grasveld voor station Bloemendaal. Foto: de huidige situatie Max van Aerschot (Foto: Cor van Iperen) Burgemeester Elbert Roest (Foto: Cor van Iperen) www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2017 9 Het voorstel voor de aankleding van nutsvoorzieningen door aanplant van groen rondom transformatorhuisjes en verdeelkasten. (Inzender: Cees Koerts) De jury is verrast dat dit opgemerkt wordt. Er is slechts een kleine ingreep nodig om dergelijke lelijke plekken in de buitenruimte te verfraaien. Het voorstel tot herinrichting van stuk Bloemendaalseweg - Dr. Dirk Bakkerlaan - Vijverweg, door het plaatsen van fontein(en). De beoogde herinrichting zou kunnen leiden tot een prachtige entree van het centrum van Bloemendaal met een intensievere sociale functie. (Inzender: Frans van Haastert) De jury waardeert dit idee omdat het een verbetering van een belangrijke entree van het dorp betreft met een grote zichtbaarheid en de realisatie zou een verbetering betekenen voor veel dorpsbewoners. De wens om 't Kopje weer het uitzicht te geven dat zij verdient. Er staan teveel (hoge) bomen, zodat veel zicht wegvalt, zoals het panorama aan de oostzijde op Amsterdam. (Inzender: Gijs de Jong) Een relatief eenvoudige ingreep die meer aandacht van de gemeente verdient te krijgen. SuMiflflHliÉiiKjji

Ons Bloemendaal | 2017 | | pagina 8