Inhoud Daar staat een theater Waar dart’le visjes stoeien In die heldere bron In ‘t bloemenplantsoen Omgeven van water En ‘t fleurigste groen’ ‘Waar duinroosjes bloeien In het licht van de zon Luchtfoto CAPRERA Openluchttheater - Wandelpark www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2018 3 VI I Oli 't J Bijschrift voorkant: Huis te Vogelenzang geschilderd door Franz Courtens Ted van der Leden uit Haarlem Hij droeg dit gedicht op aan wethouder Van Geluk bij de opening van het Openluchttheater. 4 11 20 26 31 32 33 34 35 Verder in dit nummer Van de redactie Het behoud van de waterput van Bloemenheuvel, Tames Kokke Hier woonde Schilder Simon de Heer, Inge de Wilde Villa Cora (deel 3), Teun Schermerhorn Signalement: Dorpspolitiek, Gert Jan van Setten Signalement: Voor eeuwig vrij, Eerebegraafplaats Bloemendaal, Marie-Christine Marres In Memoriam: Jet Slagter en Louis Bienfait, Rosemarij Schotte Zoekplaatje nummer 5, Frits van der Veldt Colofon 22 Familiebedrijf Rijnierse bestaat 225 jaar. Zeven generaties bouwen in Overveen, Bloemendaal en Aerdenhout In 1793 vroeg Simon Reinierse toestemming om zich in Tetterode (Overveen) te mogen vestigen als timmerbaas. Inmiddels bestaat het familiebedrijf Rijnierse uit Overveen 225 jaar en in de loop van die jaren heeft het een belangrijk aandeel gehad in het aanzien van Overveen, Bloemendaal en Aerdenhout. Marie-Christine Marres 13 Artsen van weleer in Aerdenhout Wie kent nog de vroegere huisartsen in Bloemendaal? Velen zijn in de vergetelheid geraakt. Een enkele naam klinkt nog door in een laan of een school, zoals de Doctor Dirk Bakkerlaan en de Bornwaterschool. Toen deze artsen praktiseerden was Aerdenhout nog nauwelijks bewoond. Ed Kenter 5 Kunstschilder Franz Courtens (1854 - 1943) in Bloemendaal De kunstschilder Franz Courtens kwam uit België maar woonde en werkte aan het einde van de negentiende eeuw in Vogelenzang. Hij was een 'buitenschilder' en het landschap fungeerde als zijn atelier. Zo schuimde hij de hele omgeving af op zoek naar taferelen die hij op zijn doek kon vastleggen. Martin Bunnik 17 Caprera Openluchttheater - Wandelpark Tussen de duinen en het bos ligt Caprera Openluchttheater - Wandelpark. Hier vinden iedere zomer muziek, cabaret, dans, opera, theater en kindervoorstellingen plaats. Dit jaar voor het zeventigste jaar. Feest dus! Paulanha van den Berg - Diamant

Ons Bloemendaal | 2018 | | pagina 2