Het behoud van de waterput van Bloemenheuvel Einde van de herfst in Elswoud Tames Kokke Dit artikel is tot stand gekomen met medewerking van Eric Courtens, kleinzoon van de kunstschilder. Literatuur: - Gustave Vanzype, Franz Courtens, 1907. - Michel Franceus, Jean-Pierre De Bruyn, René Coubeau, Eric Courtens: Franz Courtens - Buiten en binnen, Uitgave van Conseil des Arts et du Folklore, Moeskroen, 2017. - Anja Kroon, Van Hopland naar Heemstede, in Heerlijkheden 164. - de Mont, Pol: Het schildersboek - Franz Courtens,1901. - Krantenviewers Delpher, Noord Hollands Archief, Erfgoed Leiden en omstreken. - Geschiedenis van de Gemeente Zandvoort; Noord Hollands Archief. Tentoonstelling in Dendermonde van 5 mei tot en met 26 augustus 2018 Franz Courtens leeft voort in Dendermonde. Er is een Franz Courtensstraat, een standbeeld en diverse schilderijen van hem zijn te bezichtigen in het stadhuis en de Stedelijke Musea. In de zomer van 2018, 75 jaar nadat hij overleden is, wordt in zijn geboorteplaats Dendermonde een tentoonstelling georganiseerd met werk dat normaal in privébezit is. Deze tentoonstelling vormt één aspect van een groot zomerproject dat in de stad zal plaatsvinden. Tot slot Franz Courtens verbleef in een periode van veertig jaar regelmatig in Nederland en heeft honderden schilderijen in ons land vervaardigd waarvan tientallen in de gemeente Bloemendaal. Opvallend is dat Franz Courtens tegenwoordig in Nederland en vooral in Bloemendaal vergeten en vrijwel onbekend is. Ondanks zijn Belgische nationaliteit mogen we Franz Courtens toch tot een van de betere schilders van het Nederlandse landschap rekenen. een oude Vlak voor de oplevering van het vernieuwde gemeentehuis van Bloemendaal in 2015 werd bij de aanleg van de buitenruimte waterput gevonden. Toen de tijd drong - de openingsdatum was al bepaald - kwam zo’n vondst hoogst ongelukkig uit. De vraag was of de put gedempt moest worden of behouden kon blijven. 0 www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2018

Ons Bloemendaal | 2018 | | pagina 6