Inhoud ONS SMAKELIJK ETEN Maandlijks eens te gast bij goede vrinden Waar gezelligheid en ware vreugd Aan den disch bestendig zijn te vinden, Is hetgeen ons hart altoos verheugt; En ons, weltevreden met ons lot, Krachten geeft, gezondheid en vermogen, Om meer, dan uit één enklen pot Lekkertjes te spijzen met genot. www.onsbloemendaal.nl nr. 3 najaar 2018 3 Bijschrift voorkant: Cartoon Lawn Bowls de Uit: Jan van Walré, Democritische Tafelliedjes (Vincent Loosjes Haarlem 1822) 4 5 6 13 20 22 28 30 32 33 34 35 25 De Bloemendaalsche Amateur Fotografen Vereeniging. Trefpunt van bekende natuurfotografen De Bloemendaalsche Amateur Fotografen Vereeniging (BAFV), opgericht in 1908, was een van de eerste fotoclubs in ons land. Niet verwonderlijk dat Bloemendaal zo voorop liep. Immers, ‘het mooie landschap brengt menigeen tot beoefening der fotokunst' Inge de Wilde 8 Jachtgezelschap Sint Hubertus Omstreeks 1800 stond in het centrum van Overveen op de kruising Zijlweg, Bloemendaalseweg en Korte Zijlweg de vermaarde herberg annex logement ‘het Rechthuis' In die tijd zwaaide Jan Christiaan Springer (1769-1832) er de pollepel, bekend om zijn gastronomisch vakmanschap. Bekende heren van stand gingen er regelmatig dineren. Wim Post 10 Tot verhooging van 's lands weerbaarheid, De geschiedenis van 'Bloemendaal-Commando' In 1900 richtten verontruste vaderlanders de ‘Vereeniging Volksweerbaarheid' op, met als doel de verhoging van de militaire weerbaarheid in Nederland door middel van schietoefeningen en gymnastiek. Ook in Bloemendaal werd een afdeling opgericht. Gert Jan van Setten 16 Mont Pélerin Congres in 1950, Bloemendaal een week lang 'centrum van de wereld' De internationale Mont Pélerin Society, een denktank van vooraanstaande liberale intellectuelen, hield haar derde conferentie in 1950 - na eerdere bijeenkomsten in Zwitserland - in het hotel ‘Duin en Daal' in Bloemendaal. Frank W. van den Berg Verder in dit nummer Van de redactie In memoriam Gerard Kesler Verenigingsleven een eeuw geleden, Inge de Wilde Helikon, een Bloemendaals damesgezelschap, Els van Galen-Strategier Hier woonde Oscar Mendlik (1904-1963), Marie-Christine Marres Benjamin Britten en Francis Poulenc traden op bij Muzenforum, zeventig jaar concerten in Bloemendaal, Willem Veenhoven ‘Vriendschap en saamhorigheid' Probusclubs in Kennemerland, Hittjo Kruyswijk Lawn bowls en Bal-Haut-Age, Paulanha van den Berg-Diamant Plus en Min Stand van zaken, Wim Alferink Zoekplaatje nummer 6, Frits van der Veldt Colofon De boekhandelaar en schrijver Jan van Walré (1759-1837) was een van stamgasten van waard J.C. Springer in het Rechthuis te Overveen. To HAARLEM, b(j VINCENT I. O O S J F. S MD r XXII-

Ons Bloemendaal | 2018 | | pagina 2