Van de redactie In memoriam Gerard Kesler Velsen 27-12-1953 Bloemendaal 14-9-2018 www.onsbloemendaal.nl 4 nr. 3 najaar 2018 5 Foto: Harry Donker www.onsbloemendaal.nl nr. 3 najaar 2018 Die moeten we wel van het totaal aftrekken als we de vergelijking willen maken met het gezelschapsleven honderd jaar geleden, want toen hoorde Bennebroek nog niet bij Bloemendaal. Daar bloeiden toen al 39 'vereenigingen'. De meeste daarvan zouden nu niet zo veel leden meer trekken, zoals u kunt lezen in het artikel van Inge de Wilde. Er waren, in tegenstelling tot nu, maar weinig sportclubs, of die waren zó exclusief dat ze niet in Help U Zelf - Jaarboekje voor de gemeente Bloemendaal van 1918 waren opgenomen. Je kon wel kiezen uit drie kegelclubs. Nogal wat verenigingen dienden een hoger doel, zoals liefdadigheid of de beteugeling van misbruik van sterke drank, waar momenteel geen verband zich meer druk over maakt. In 1918 waren dat er nog drie, evenveel dus als die kegelclubs, maar dat zal wel toeval zijn geweest. De redactie Paulanha van den Berg - Diamant, Marie-Christine Marres, Rosemarij Schotte, Gert Jan van Setten en Inge de Wilde In dit najaarsnummer presenteren wij u een bloemlezing uit dit interessante erfgoed, van het twee eeuwen geleden florerende 'Hubertusgenootschap' via de 'Bloemendaalsche Amateur Fotografen Vereeniging' tot de lawn bowls club'Bal-Haut-Age' Dat gezelschap maakt duidelijk geen geheim van de gevorderde leeftijd van haar leden, waar veel verenigingen hier en elders zich zorgen over maken. Ook Ons Bloemendaal. Misschien kent u nog geïnteresseerde jeugdige dorpsgenoten? Onze gemeente kent een rijk verenigingsleven. De Gemeentegids van 2017/18 vermeldt maar liefst 77 verenigingen en clubs, de kerkgenootschappen en politieke partijen niet meegerekend, en er zijn er vast veel meer. De Probus-clubs staan er niet in, en evenmin al die tientallen leesclubs en andere losse verbanden. Opvallend veel gezelschappen zijn te vinden in Bennebroek: wel 25, waaronder alle geregistreerde zangverenigingen, vier in getal. Gezellig dorp! Wintergezicht te Amsterdam, foto van Adriaan Boer, lid van de Bloemendaalsche Amateur- Fotografen Vereeniging Op vrijdag 14 september overleed op 64 -jarige leeftijd Gerard Kesler, onze penningmeester. Begin juli vergaderden wij nog gezamenlijk en vertelde Gerard met zijn gebruikelijk enthousiasme over een aantal nieuw gevonden ansichtkaarten, een mooie aanvulling op de bestaande collectie. Geen van ons kon toen vermoeden dat niet veel later de gezondheid van Gerard razendsnel achteruit zou gaan. Na een kort ziekbed van slechts zes weken overleed hij. In 2011 trad Gerard toe tot het bestuur als penningmeester. Naast het nauwlettend in de gaten houden van de uitgaven en inkomsten en het aantal donateurs, verzamelde Gerard een fraaie collectie ansichtkaarten van de gemeente Bloemendaal, mooi gerubriceerd naar straatnaam. Met hulp van zijn jongste zoon werd de gehele collectie gedigitaliseerd en op onze website gezet, voor een ieder doorzoekbaar en beschikbaar om te downloaden. Als penningmeester lette hij altijd goed op de centen, maar merkte ook altijd op dat aan goede projecten geld uitgegeven moest worden. Niet alleen op je geld zitten, maar er vooral ook goede dingen mee doen. In het lustrumjaar 2017 organiseerde hij met de lustrumcommissie de prijsvraag waarbij de inwoners van Bloemendaal werd gevraagd een plan te maken om de openbare ruimte in de gemeente mooier te maken. Hij had graag dit project afgerond en met de gemeente gekeken hoe een van de plannen te realiseren. Zo had hij nog vele plannen. Gerard was een enthousiast en betrokken bestuurslid, een familieman die vol trots kon vertellen over zijn zoons, dochter en kleindochter. Wij zullen zijn betrokkenheid, enthousiasme en aanwezigheid enorm missen. Ons medeleven gaat uit naar zijn vrouw Anneke, hun kinderen en kleindochter.

Ons Bloemendaal | 2018 | | pagina 3