www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2018 13 De schoolkrant van de Graaf Florisschool: het Vogelzangertje 1950 andere kinderen kozen mijn tekening uit voor de schoolkrant. Voetbal was mijn grote passie maar kon bij meneer Versluis op weinig begrip rekenen. Hij was er tegen zoals hij ook tegen alcohol was. Op geen van beide speelpleinen mochten we voetballen, hoewel de ‘hoge speelplaats' groot en stil genoeg was voor wedstrijdjes. Koppen op een blinde muur kon er net mee door. In het begin kwamen de kinderen lopend naar school en bleven over omdat de afstanden te groot waren. Dat overblijven ging gewoon door toen de autopeds en fietsjes op de weg verschenen. Een probleem was dat er langs de Vogelenzangseweg alleen een pad was aan de andere kant van de school en we steeds moesten oversteken. Pas later is er een ook pad aan de schoolkant gekomen. Voor de Bennebroekse en Heemsteedse kinderen was de Bekslaan een hele lange weg. Bovendien moesten ze op weg terug naar huis vaak tijden wachten bij de spoorbomen vanwege het rangeren met kolenwagons op het emplacement. Door lobbywerk van ouders heeft de NS uiteindelijk voor een oplossing gezorgd door een pad aan te Met speciale dank aan Ruth de Vries, en verder aan Mevrouw C. Steenkist, Carel Cohen Tervaert, Cees Brander, Corrie Dekker, Edith Pye-Vring, Betty Janse, Mevrouw E. de Vries, Gertie Aalberts, Inge de Vries, Ike Musch, Jacobine Walker, Jonneke van der Werff, Leonore van der Werff en Trudy Versluis. leggen tussen de spoorlijn en de bollenvelden dat toegang gaf tot een onderdoorgang bij de Centenbrug. Mijn vader was voorzitter van de oudercommissie en speelde voor Sinterklaas. Mijn moeder was penningmeester en liep hele einden om bij de ouders contributie op te halen. Haar verhalen over de mensen thuis hebben ongetwijfeld bijgedragen aan mijn latere keus voor de antropologie, maar meneer Versluis misschien nog wel meer. Na mijn vertrek van de Graaf Florisschool in 1953, hoorde ik dat hij onder druk van kritische ouders de school had moeten verlaten. In Delft stichtte hij een nieuwe lagere school waar hij de visie van Célestin Freinet kon toepassen. Die school bestaat nog steeds. „HET VCGEUNZANGEP.TJE"

Ons Bloemendaal | 2018 | | pagina 13