Bestuur Stand van zaken Wim H.A. Alferink, voorzitter Commissies en adviseurs Naast het bestuur (en de redactie) kent onze Stichting een adviescommissie op het gebied van Monumenten en Cultuurhistorie. Daarnaast telt Ons Bloemendaal een Activiteitencommissie, een Groencommissie en een Archiefcommissie. Voor de contactpersonen verwijs ik graag naar het colofon van Ons Bloemendaal. Natuurlijk zijn er in de samenstelling regelmatig wisselingen. Zo is recent de heer Wiebe Helder uit Vogelenzang toegetreden als adviseur van de Groencommissie. Hij is dendroloog (boomdeskundige) en wij zullen graag gebruik maken van zijn kennis. Na het overlijden van de penningmeester Gerard Kesler in september is de administrateur, Hein van Heijningen, bereid gevonden ad interim de functie van penningmeester op zich te nemen. Ons bestuurslid Menzo Kwint is in verband met mogelijke belangenverstrengeling met zijn beroepswerk afgetreden. In oktober hebben wij afscheid van hem genomen. Gelukkig blijft hij wel als adviseur aan de stichting verbonden. Wij zijn nog op zoek naar bestuursleden en anderen, die zich op een of andere manier voor onze stichting willen inzetten. Contacten met de Gemeente Na de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2018 is het politieke landschap in de gemeente veranderd. Wij hebben goed contact met het college van B&W en wij hebben gesprekken met de afzonderlijke fracties waarbij wensen en zorgen van beide zijden worden besproken. Tijdschrift Ons Bloemendaal Dit is het laatste nummer van jaargang 2018 van ons tijdschrift. Het blad bevatte dit jaar artikelen over de meest uiteenlopende onderwerpen van openbaar vervoer tot verenigingsleven, en van beroemde Bloemendalers tot bijzondere huizen. De redactie zet zich er zeer voor in en Ons Bloemendaal wordt alom gewaardeerd. Invoering Omgevingswet Voor alle gemeenten is de invoering van de Omgevingswet per 1 januari 2021 een grote operatie. Onderdeel van die wet is het opstellen van een omgevingsvisie, die onder meer ook een erfgoedvisie bevat. Onze stichting is hierbij betrokken en zal hiervoor een werkgroepje instellen. Monumentenstatus en inventarisatie De Raad van State zal waarschijnlijk begin 2019 uitspraak doen in de zaak betreffende de lichtmasten bij de hockeyvelden 3 en 4 van de Hockey Club Bloemendaal. Wij hebben de monumentenstatus aangevraagd voor het meertje van Caprera. Afgezien van het landelijk schoon is er onzes inziens ook een historisch belang in het geding. Participatie van burgers en belanghebbenden wordt steeds belangrijker. De gemeente speelt daarop in met zogenaamde participatie trajecten, waar onze stichting vaak aan deelneemt. De gemeenteraad heeft in de afgelopen zittingsperiode bepaald dat er een inventarisatie moet komen van karakteristieke panden en naoorlogse monumenten. Ook hier dragen wij ons steentje aan bij. Tegenwoordig wil en moet iedereen kunnen beschikken over een goed mobiel netwerk. Maar het vinden van locaties voor zendmasten is niet altijd eenvoudig. Er wordt nog gezocht naar geschikte locaties in Bloemendaal. Wij nemen deel in de daarvoor geformeerde werkgroep. Feestdagen Wij wensen u fijne feestdagen en een goed en gelukkig 2019. Er zal voor ons in dat jaar weer genoeg te doen zijn. Ook volgend jaar hopen wij te laten zien dat Ons Bloemendaal niet overal tegen is, maar probeert een positieve bijdrage te leveren aan de ontwikkelingen binnen de gemeente, waar wij op basis van onze statuten bij betrokken horen te zijn.

Ons Bloemendaal | 2018 | | pagina 29