Signalement Bloemendaalse commando herkend Roman over een Hongaarse vluchteling Het huis op de heuvel www.onsbloemendaal.nl 32 nr. 4 winter 2018 Paulanha van den Berg-Diamant Liesbeth Ziedses des Plantes, Het huis op de heuvel Al jaren geniet ik van het mooie blad en herken, doordat ik al 89 jaar in de gemeente woon, heel veel. Nu zag ik het stuk van Bloemendaal Commando en op de foto herkende ik mijn schoonvader geboren op 11 maart 1895. Hij staat op de eerste rij nummer 4 en wordt aangegeven als onbekend. Ik heb nog steeds diverse medailles die hij gewonnen heeft, hij was heel goed in die tijd. Misschien heeft u er interesse in, mijn schoonvader was de heer F.J. Koelemij. Dora Koelemij-Langeveld Liesbeth Ziedses des Plantes, schrijfster van het boek 'Het huis op de heuvel' is opgegroeid in Bloemendaal en zij heeft deze omgeving als achtergrond gebruikt voor haar roman. Veel beschreven locaties zijn voor Bloemendalers duidelijk herkenbaar. Liesbeth Ziedses des Plantes was docente Romaanse talen aan de Universiteit van Amsterdam en is vertaalster van poëzie, proza en toneel. De tienjarige Hongaarse Eva komt in 1957, na de Hongaarse opstand, als pleegkind naar Bloemendaal. Zij wordt opgenomen in een Nederlands gezin. Haar ouders hebben zwaar geleden onder de Holocaust. Zij gaat gebukt onder 'tweede generatie trauma' en onder het oorlogsverleden van haar joodse familie. Zij durft zich niet te hechten in haar nieuwe omgeving en voelt zich schuldig tegenover haar ouders die in het communistische Hongarije zijn achtergebleven. ISBN 9789082275124 (Uitgave in eigen beheer 2017) Prijs: 15,- roman Liesbeth Ziedses des Plantes

Ons Bloemendaal | 2018 | | pagina 32