Inhoud www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2018 3 Verder in dit nummer Van de redactie Tweehonderdvijftig-jarig jubileum van Bannier van Nes, Ton Faase Hier woonde circusartieste en dichteres Giza Ritschl (1869-1942), Inge de Wilde De Elswout Apotheek in Overveen, Piet van der Ham Bestuur, stand van zaken, Wim Alferink Plus en Min OproepReactieMededelingen Signalement, Paulanha van den Berg Zoekplaatje nummer 7, Frits van der Veldt Colofon 4 9 18 29 30 31 31/33 33 34 35 26 Annemieke Poelmann-ten Berge en haar passie voor Aerdenhout Al 78 jaar woont Annemieke Poelmann-ten Berge in Aerdenhout. Als jong meisje is zij in 1940 met haar familie vanuit Heemstede naar de Den Texlaan (vroeger Westerlaan) verhuisd, waarna zij in 1956, na haar huwelijk, in de wijk Aerdenhout-Bentveld is gaan wonen. Arnold Pieterse 10 Onderwijsvernieuwer Frans Versluis Als hoofd van de Graaf Florisschool in Vogelenzang gaf Frans Versluis aanleiding tot heftige discussies over onderwijsvernieuwing. Dat was al in de jaren rond 1950 - er is dus niets nieuws onder de zon. Versluis deelde de filosofie die wees op nadelen van de industrialiserende samenleving: eenvormigheid, vervreemding en overwaardering van het cognitieve. Peter van der Werff 17 Het erfgoed van de Kröller-Müllers in Bloemendaal De Erebegraafplaats bij Overveen is opgebouwd uit blokken roodbruine zandsteen, afkomstig uit een groeve bij Maulbronn in het Zwarte Woud. Zestien van diezelfde genummerde blokken zijn te vinden bij de Tijo van Eeghenschool in Aerdenhout, in het Nationale Park de Hoge Veluwe. Welk verhaal verbindt deze blokken? Gert de Kruif 5 Karakter aan de kust Interview met burgemeester Elbert Roest Op 6 september 2017 werd Elbert Roest beëdigd als burgemeester van de gemeente Bloemendaal. In het afgelopen jaar heeft hij geen gelegenheid voorbij laten gaan om de gemeente goed te leren kennen. Op zijn facebookpagina is te lezen wat hij het afgelopen jaar allemaal in Bloemendaal gedaan heeft. Tijd voor een gesprek. Marie-Christine Marres en Gert-Jan van Setten b M

Ons Bloemendaal | 2018 | | pagina 3