Van de redactie De Elswout Apotheek op de hoek van de Bloemendaalscheweg en de Zijlweg. In Bloemendaal tenslotte woonden ooit twee uit Hongarije afkomstige dames: in haar ‘Huis op de heuvel, Parkweg 9, de schrijfster Liesbeth Ziedses des Plantes, en aan Hartenlustlaan 13 de gewezen circusartieste en dichteres Giza Ritschl. Inge de Wilde onttrekt haar aan de vergetelheid. Wij wensen u prachtige feestdagen, De redactie Paulanha van den Berg - Diamant, Marie-Christine Marres, Rosemarij Schotte, Gert Jan van Setten en Inge de Wilde Goed nieuws: Elbert Roest, sinds een jaar burgemeester van deze gemeente, vindt de rol van Ons Bloemendaal als bewaker van ons historische erfgoed erg belangrijk, en hij staat open voor initiatieven uit alle dorpskernen om iets tot stand te brengen op cultureel gebied. Het zal hem deugd doen, dat in dit nummer uit vier dorpen iets te lezen is. Op de hoek van de Zijlweg en de Bloemendaalseweg was vroeger de Elswout Apotheek gevestigd. Bekende Bloemendaler Piet van der Ham vertelt over de apotheker, zijn vader, die in de bezettingstijd niet alleen pillen draaide. Dat brengt ons bij de Erebegraafplaats, ook in Overveen. Bijna niemand weet dat de blokken steen die bij de bouw gebruikt werden, oorspronkelijk bestemd waren voor het Kröller-Müller Museum op de Hoge Veluwe. Enkele van die Maulbronner zandstenen zijn terecht gekomen bij de Tijo van Eeghenschool in Aerdenhout. Annemieke Poelmann - Ten Berge was daar geen leerling, want ze was katholiek. Met Arnold Pieterse haalt ze herinneringen op aan haar jonge jaren in het verzuilde villadorp. In Vogelenzang was ‘meneer Versluis’ indertijd het hoofd van de kleine maar ongewone Graaf Florisschool. Net als de meeste onderwijsvernieuwers was hij zijn tijd ver vooruit. Te ver misschien, maar Peter van der Werff heeft goede herinneringen aan deze opmerkelijke man. www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2018 4

Ons Bloemendaal | 2018 | | pagina 4