‘Het is een voorrecht om hier te wonen, maar dat schept wel de verplichting om goed voor de omgeving te zorgen’ Elbert Roest: Geboren op 13 oktober 1954 te Hoogezand. 2002-2017: burgemeester van Laren. 2017: burgemeester van Bloemendaal. www.onsbloemendaal.nl het Singer museum, een cultureel hart waar iedereen elkaar ontmoet en dat men, zo is gebleken, graag gezamenlijk in stand houdt: de renovatie van het theater daar (a raison van 16 miljoen euro) is grotendeels door de inwoners van Laren gefinancierd. Natuurlijk heeft Bloemendaal het openluchttheater maar Roest mist nog het brede commitment om zo'n instelling echt samen te dragen. Hij denkt nu na over een mogelijkheid voor de bewoners van iedere dorpskern om iets tot stand te brengen waar de gemeenschap trots op is en waar iedereen samen kan komen, bijvoorbeeld een jaarlijks terugkerend cultureel evenement. Dat kan per dorpskern verschillen. Hij nodigt iedereen met een goed idee uit dit met hem te delen. Ook andere projecten tilt hij graag van de grond. Als voorbeelden noemt hij de art deco lamp en de bel die vroeger in het voorportaal van het gemeentehuis hingen en die bij de verbouw verdwenen zijn. Samen met enkele Bloemendalers spant hij zich in om deze terug te vinden of reproducties te maken. Het is ook om te helpen dit soort projectjes tot een goed einde te brengen dat hij graag burgemeester van Bloemendaal blijft. Behaalde zijn atheneumdiploma aan het Aletta Jacobs College in Hoogezand. Studeerde Geschiedenis en Kunstgeschiedenis aan de Rijksuniversiteit Groningen. 1983-1992: na zijn studie heeft hij een tijd in het onderwijs gewerkt bij een huiswerkinstituut, als docent en als wetenschappelijk medewerkerker bij het CITO in Arnhem. Politieke loopbaan: 1992-2002: raadslid namens D66 en vervolgens wethouder in de gemeente Doesburg.

Ons Bloemendaal | 2018 | | pagina 8