Hil.nl nr. 1 voorjaar2019 Het najaarsnummer verraste ons met een keur aan verenigingen: van damesgezelschap, natuurfotografen tot jachtgezelschap. In het laatste nummer stond onder andere een interview met burgemeester en historicus Elbert Roest. Groencommissie De leden van de groencommissie hebben het bestuur van de Stichting diverse malen geadviseerd voor aanvragen om kapvergunning en om bezwaar te maken tegen verleende kapvergunningen. Zo is met succes protest aangetekend tegen de kap van 176 bomen langs de oostzijde van het spoor ter hoogte van de wijk Veen en Duin. Ook een bezwaar tegen het kappen van de helft van het aantal bomen aan de Graaf Willemlaan te Vogelenzang heeft succes gehad. Het resultaat was een minder rigoureus kapplan. Ook is de gemeente gewezen op de invasieve Japanse duizendknoop. Voor deze wildgroeier heeft de gemeente toegezegd in 2019 een publiekscampagne te starten om deze plant zoveel mogelijk uit te roeien. Hierbij zij aangetekend dat rigoreuze bestrijding van deze soort alleen mogelijk lijkt door professionals. Website In 2018 bezochten ruim 9.000 mensen de website www.onsbloemendaal.nl, dat is bijna 5% meer dan in 2017. Ook dit jaar betrof het websiteverkeer vooral nieuwe bezoekers (90%). De meeste bezoekers (75%) komen op de site via Google, ruim 16% typt het webadres zelf in. Onze websitebezoekers wonen vooral in Haarlem, gevolgd door Amsterdam en Bloemendaal. Populaire pagina's gaan over monumenten, het tijdschrift en de ansichtkaarten. De reuzenbalsemien In september is het initiatief genomen om in 2019 de reuzenbalsemien op het Landgoed Vogelenzang te bestrijden. Het wordt een gezamenlijke actie van de Vereniging tot Behoud van het Landschappelijk Karakter van Vogelenzang en de Stichting Ons Bloemendaal. Hiertoe zijn door vertegenwoordigers van beide organisaties de groeiplaatsen van de reuzenbalsemien in kaart gebracht. Het bestuur heeft op advies van de groencommissie aanbevelingen gedaan voor de gemeentelijke herplantlijst 2018-2019, die voor een deel zijn overgenomen. De herplant van lindes langs de Vogelenzangseweg is in november gereed gekomen. Bezwaarschriften Er zijn dit jaar twee bezwaarschriften ingediend bij de gemeente Bloemendaal voor het verlenen van een omgevingsvergunning. Dit betreft de kap van twee bomen aan de Generaal Spoorlaan in Aerdenhout en het vellen van houtopstand ten behoeve van het aanleggen van een extra tennisbaan met hekwerk aan de Zeeweg 5 te Overveen. Van beide bezwaarschriften is nog geen uitspraak. Daarnaast is een verzoek ingediend om het laantje in het Vijverpark niet Marie Nierhofflaantje te noemen, maar Mej. Nierhofflaantje. Dit verzoek is niet gehonoreerd. Archiefcommissie Ook in 2018 is het ordenen en inventariseren van het archief en documentatiemateriaal voortgezet. Daarnaast is de bibliotheek met nieuwe titels uitgebreid en op de website geplaatst. De archiefcommissie heeft het afgelopen jaar weer allerlei verzoeken om historische achtergrondinformatie behandeld,

Ons Bloemendaal | 2019 | | pagina 10