www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2019 11 Lustrumcommissie De lustrumcommissie heeft dit jaar verschillende keren met de gemeente gesproken over alle ingediende voorstellen om Bloemendaal nog mooier te maken en in het bijzonder de prijswinnende voorstellen. De gemeente staat positief tegenover inbreng van haar burgers en is ook bereid hieraan mee te werken. Uiteraard spelen kosten hierbij een grote rol en in een aantal gevallen is de invloed van andere organisaties groot en weegt mee in de mogelijke uitvoering (o.a. nutsbedrijven). Toch zal in 2019 waarschijnlijk een van de prijswinnende voorstellen worden uitgevoerd. Daarnaast kan de gemeente waaronder een vraag over de hydraulische lift in het landhuis Duinlust in verband met de aangetroffen restanten van het bijbehorende waterreservoir op het gelijknamige landgoed. Ook heeft de archiefcommissie op verzoek van het Kadaster een overzichtskaart van Bloemendaal met toponiemen (historische veldnamen) gecorrigeerd en aangevuld. De fotorubriek ‘Zoekplaatje' is een succes te zijn gezien het grote aantal enthousiaste reacties. Sinds kort heeft de archiefcommissie het beheer van de collectie ansichtkaarten overgenomen. Voor het uitstallen van bijzondere objecten is het afgelopen jaar een vitrinekast aangeschaft en ingericht. Het archief is gehuisvest in de voormalige brandweerkazerne aan de Brouwerskolkweg 2 in Overveen en is iedere eerste dinsdagmiddag van de maand tussen 14.00 en 16.00 uur voor donateurs opengesteld. Voorjaarsbijeenkomst Op 18 april werd de voorjaarsbijeenkomst georganiseerd in de Burgerzaal van het Gemeentehuis in Overveen. Naast het welkomstwoord van de voorzitter en de presentatie van het financieel jaarverslag door de penningmeester, werd een interessante lezing gehouden door Bram Vlaun, stedenbouwkundige bij de gemeente Bloemendaal, met als onderwerp: ‘Het DNA van de Gemeente Bloemendaal: vijf kernen, vijf karakters' een faciliterende rol spelen bij de uitvoering van andere voorstellen. Commissie nieuwe donateurs Onder leiding van Ramon Frankfort is gestart met een commissie: nieuwe donateurs. Middels een brainstormgroepje wordt gekeken op welke manier wij nieuwe (jonge) donateurs kunnen werven en aan ons binden. Zo proberen wij het aantal donateurs op peil te houden. Excursies De activiteitencommissie streeft er elk jaar naar een gevarieerd programma samen te stellen dat voor een zo breed mogelijk publiek aantrekkelijk is. In 2018 zijn er vier excursies georganiseerd die allemaal op veel belangstelling mochten rekenen. Op 22 april wandelden wij onder leiding van Martin Bunnik over de Vogelenzangse strandvlakte. Een interessante wandeling die startte bij de Rooms-Katholieke kerk OLV Tenhemelopneming en over de strandvlakte langs Teylingerbosch weer terugvoerde naar het beginpunt. Op 3 juni leidde Gert Jan van Setten de fietstocht Architectuur uit de wederopbouwperiode in Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout. Op 17 juni hielden we een excursie over het terrein van de voormalige Haarlemse Waterleiding, onder leiding van Ed Prins. Helaas bleek het slot van het hek naar de watertoren net daarvoor vernieuwd zodat we geen toegang hadden. Op 8 juli hebben we de watertoren alsnog kunnen bezoeken met diegenen die zich hadden aangemeld voor de excursie van 17 juni. Op 30 september werd een fietstocht recente architectuur in Bloemendaal gereden in samenwerking met en onder leiding van het ABC Centrum voor Architectuur in Haarlem. Deze excursie werd goed bezocht door zowel donateurs van Stichting Ons Bloemendaal als vrienden van ABC. De excursies waren allemaal volgeboekt. Open Monumentendagen In 2018 namen iets minder monumenten deel dan het jaar ervoor, maar bij twintig monumenten stonden de deuren op 8 en 9 september open voor publiek met het thema ‘In Europa' Iedereen deed zijn best op dit thema aan te sluiten door middel van muziek, een lezing of een fototentoonstelling. Om op de hoogte te zijn van de recente informatie is de website van Stichting Open Monumentendag een vertrouwd adres en daarnaast was het programma vanaf juli ook te lezen op de website van Stichting Ons Bloemendaal.

Ons Bloemendaal | 2019 | | pagina 11