Excursies Ons Bloemendaal Rondwandeling over landgoed Klein Wildhoef Kennismaking met de toekomstvisie van Staatsbosbeheer op de gebouwen op Elswout o.l.v. Peter Wichman o.l.v. Joan Patijn en Fred Hopman www.onsbloemendaal.nl 32 nr. 1 voorjaar 2019 Donderdag 18 april 2019 Elswout is een zeventiende-eeuwse buitenplaats van circa zeventig hectare, die bestaat uit een monumentaal park met wandelpaden, vijvers, vaarten, diverse follies en ook verschillende historische gebouwen. Het gehele landgoed is in bezit van Staatsbosbeheer met uitzondering van het grote huis. Tijdens deze excursie bezichtigen we met name de gebouwen die eigendom zijn van Staatsbosbeheer. We starten om 19.30 uur in de Aardappelkelder met een korte introductiefilm. Een deskundige van Staatsbosbeheer geeft ons uitleg over de geschiedenis en de rijkdom van Elswout als geheel. Er zal specifiek worden ingegaan op de recente restauratie en op de toekomst van de boerderij met hooimijten en van de beide koetshuizen. We bezichtigen deze Rijksmonumenten die nu nog leegstaan ook van binnen. Duur excursie ca. 1,5 a 2 uur. Zondag 12 mei 2019 Na een aantal jaren staat een excursie op Klein Wildhoef wederom op ons wensenlijstje. Wij zijn erg verheugd dat de eigenaar direct aangaf dat de donateurs van Ons Bloemendaal van harte welkom zijn. Op dit particulier landgoed, dat veel groter is dan men zou vermoeden, is veel natuurschoon. Onder leiding van Joan Patijn, samen met vogel en natuurkenner Fred Hopman, wandelen we door het park waar zij ons zullen vertellen over de geschiedenis van het landgoed, de flora en fauna en de relatie met Groot Wildhoef. Wij bezoeken de ijskelder, die nu wordt bewoond door vleermuizen en bekijken het theehuisje dat zichtbaar is vanaf de Brederodelaan. Wij sluiten af met een glaasje wijn, waarbij wij nog wat kunnen napraten.

Ons Bloemendaal | 2019 | | pagina 32