Architectuurwandeling door Duin en Daal Toekomst en geschiedenis van het GGZ-InGeest terrein in Bennebroek o.l.v. Gert Jan van Setten o.l.v. Roel Schotanus www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2019 33 Zondag 2 juni 2019 Het mooiste villapark in Nederland ligt in Bloemendaal, park Duin en Daal. Ooit was het een blekerij, na 1774 een buitenplaats en in de jaren 1897 - 1905 aangekocht door de ‘Binnenlandsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen'. Voor het stedenbouwkundig plan werd L.A. Springer aangetrokken en na de verkoop van de percelen hield de maatschappij toezicht op bebouwing en begroeiing. Een voorbeeldig villapark kwam tot stand: voornaam maar vriendelijk, royaal opgezet en optimaal ingebed in de natuurlijke omgeving. In de periode 1897 - 1940 verrezen daar 66 villa's in verschillende stijlen. Naast belangrijke architecten als J.W. Hanrath, Jos. en Ed. Cuypers en J. Stuyt hebben ook lokale grootheden als J.A.G. van der Steur, Mulder Van Asdonk en H.W. van Kempen hun stempel gezet. Gezien de vele hoogteverschillen en de korte afstanden is deze keer gekozen voor een wandeltocht. We verzamelen vanaf 10 uur bij het Pannenkoekenhuisje aan de Mollaan voor koffie of thee en vertrekken om 10.30 uur. Duur van de wandeling is ca. 2 uur. Ons Bloemendaal heeft in 2019 voor haar donateurs een aantal excursies op de agenda staan met aansprekende onderwerpen. Hieronder leest u de omschrijving. Voor praktische informatie kunt u de bijgesloten activiteitenkalender raadplegen en de website www.onsbloemendaal.nl. Daar kunt u zien vanaf welke datum u zich kunt aanmelden. Zaterdag 31 augustus 2019 Het terrein van voormalig psychiatrisch ziekenhuis Vogelenzang te Bennebroek, het huidige GGZ- InGeest terrein, staat een ingrijpende verandering te wachten. Voordat het zover is kunnen wij onder leiding van Roel Schotanus een wandeling maken over het terrein waarbij hij ons veel kan vertellen over de geschiedenis en de plannen die voor dit gebied op de plank liggen. Indien mogelijk zullen we ook enkele gebouwen van binnen bekijken. Vanaf 11.00 uur is er inloop met koffie en thee in het Living Museum in het hoofdgebouw. De wandeling start om 11.30 uur. Duur ca. 1,5 a 2 uur. Bij het hoofdgebouw is parkeergelegenheid. jfr' lil

Ons Bloemendaal | 2019 | | pagina 33