OproepReactieMededelingen Bestuursleden en webmaster gezocht Fietstocht langs beeldhouwwerken van H.A. van den Eijnde in Bloemendaal en Haarlem www.onsbloemendaal.nl 36 nr. 1 voorjaar 2019 Entree lepenlaan Bloemendaal Stichting Ons Bloemendaal komt al veertig jaar op voor het behoud van het cultureel erfgoed. Eerst alleen voor de dorpskernen Aerdenhout, Bloemendaal, Overveen en Vogelenzang, maar sinds 2009 ook voor de dorpskern Bennebroek. Het bestuur van Stichting Ons Bloemendaal zet zich hier met hart en ziel voor in. Voor een gezond en actief bestuur is het goed dat er met enige regelmaat een bestuurslid afscheid neemt en een nieuw bestuurslid plaatsneemt. Momenteel zijn wij op zoek naar nieuwe bestuursleden; algemene bestuursleden en een penningmeester. Bent u geïnteresseerd in het Bloemendaals erfgoed en spreekt het u aan om mee te werken aan de vormgeving van de doelstellingen van de Stichting? In 2019 is het 150 jaar geleden dat de bekende Haarlemse/Heemsteedse beeldhouwer Hendrik van den Eijnde geboren werd. Deze beeldhouwer wordt in de maanden mei en juni 2019 geëerd met een tentoonstelling in het ABC Bouwhistorische Centrum te Haarlem. Nevenactiviteiten die de Historische Vereniging Haerlem en de Historische Vereniging Heemstede-Bennebroek organiseren zijn onder andere fietstochten langs de beeldhouwwerken van Van den Eijnde in de gemeenten Haarlem, Bloemendaal en Heemstede. Op zaterdag 11 mei 2019 voert de begeleide fietstocht u langs de beelden in de Gemeente Bloemendaal en in Haarlem worden de zuil in de Kastanjestraat en de Begraafplaats aan de Kleverlaan bezocht. Start om 14.00 uur, verzamelen bij de zuilen van ‘Park Kinheim' op de Iepenlaan, kosten 5,--. Wilt u meefietsen? Meldt u vóór 1 mei aan per email: rj.pels2@quicknet.nl en geef hierbij ook uw telefoonnummer op, mochten er wijzigingen plaatsvinden. Rond 1 mei staat het volledige programma van activiteiten rondom Van den Eijnde op de website van bovengenoemde verenigingen. Neem dan contact op met onze voorzitter: Wim Alferink alferink@onsbloemendaal.nl of 023-5440230. Daarnaast zijn wij op zoek naar iemand die de website van de sStichting actueel wil houden. Heeft u kennis van Joomla contentmanagementsysteem of vindt u het leuk hiermee aan de slag te gaan, horen we dat graag. Ook als u liever op een andere wijze actief wil zijn, bijvoorbeeld in de redactie of in de activiteitencommissie, neem dan contact op met onze secretaris Joan Lor: secretariaat@onsbloemendaal.nl Ook als u denkt dat iemand in uw omgeving geschikt zou zijn, horen wij dat graag! Uiteraard worden alle reacties vertrouwelijk behandeld. Een uitgebreide omschrijving van de werkzaamheden van een bestuurslid en penningmeester staan op de website.

Ons Bloemendaal | 2019 | | pagina 36