Inhoud www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2019 3 4 8 9 22 25 26 31 32 34 35 36 38 39 Verder in dit nummer Van de redactie Uitnodiging Voorjaarsbijeenkomst Jaarverslag 2018 Hier woonde Michel van der Plas, Paulanha van den Berg-Diamant Woningen of waterwinning? Nieuwe ontwikkelingen op het Zandwaaierterrein, Elsbeth van Olffen ‘Schaep14', uitgeverij van egodocumenten. Gesprek met Joke en Barend Linders, Inge de Wilde Monumentenstatus Meertje van Caprera, Elsbeth van Olffen Excursies Ons Bloemendaal 2019 Geen erfgoedbeleid meer in onze gemeente, Elsbeth van Olffen Archeologische resten Aelbertsberg OproepReactieMededelingen Zoekplaatje Colofon 28 De strijd voor vrouwenkiesrecht Lizzy van Dorp deed een oproep om naar een bijeenkomst in Hotel Welgelegen te komen, die moest leiden tot het oprichten van een Afdeeling Bloemendaal van de Nederlandsche Bond voor Vrouwenkiesrecht. Van Dorp was een van de oprichtsters van de Bond en lid van het Hoofdbestuur. Annette Koster 5 Het wonder van Bloemendaal In 1627 vond in Bloemendaal een wonder plaats. Een tuinman van buitenplaats Cloeckendael deed bij het doorzagen van een boom een ontdekking. Tot zijn verbijstering zag hij onder andere op boomschijven bisschoppen en nonnen. Hij besloot dit wonder met zijn dorpsgenoten te delen, voor een klein bedrag. Marion van Bussel 12 Mejuffrouw Nierhoff (1892-1986), gedreven archivaris en geschiedschrijver In de nieuwe wijk Vijverpark in Overveen is door het college van B&W van Bloemendaal een wandelpad naar haar vernoemd: het ‘Marie Nierhoff-laantje' Wie is deze vrouw? Wat heeft zij betekend voor de gemeente Bloemendaal? Teun Schermerhorn 18 Hogenbirk, smederij en constructiebedrijf De Bloemendaler Piet Hein Grootegoed vertelde dat op de zolder van zijn woon- winkelpand Bloemendaalseweg 56-58 twee stoffige verhuisdozen stonden met een gedeelte van de administratie van de vorige eigenaar, de firma D. Hogenbirk en zoon. De inhoud bleek van historische waarde te zijn. Wim Post IL, i k'-'l J# ..Jï

Ons Bloemendaal | 2019 | | pagina 3