Van de redactie Wij wensen al onze lezers een vrolijk voorjaar. 'Ons Bloemendaal'doet meer. Zo volgt het kritisch, en in dit geval met instemming, de recente ontwikkelingen rond het Zandwaaierterrein aan de Zeeweg in Overveen. Ook is bij het gemeentebestuur een aanvraag ingediend om de monumentenstatus toe te kennen aan het Meertje van Caprera. In ons volgende nummer kunt u een en ander lezen over de naamgeving van dit kwetsbare juweeltje. En wat betreft de activiteiten van 'Ons Bloemendaal': daarover kunt u meer vernemen op onze Voorjaarsbijeenkomst op maandag 8 april, waar ook de leuke film 'Het wonder van Bloemendaal' zal worden vertoond. Al geruime tijd beijvert 'Ons Bloemendaal'zich voor de vernoeming van één onzer 'Lanen en wegen' naar mej. A.M.G. Nierhoff, auteur van het gelijknamige en nog steeds onmisbare standaardwerk uit 1963. Uiteindelijk is dat gelukt: binnenkort wordt in de nieuwe wijk Vijverpark in Overveen een wandelpad geopend dat de naam 'Marie Nierhoff-laantje' is toebedeeld. Een bescheiden eerbetoon voor een bescheiden dame. Voor deze gelegenheid heeft Teun Schermerhorn voor ons een biografische schets aan deze zeer verdienstelijke lokale historica gewijd. Een bekende Aerdenhouter was de dichter/journalist/biograaf en wat al niet meer Michel van der Plas; Paulanha van den Berg ziet hem nog zó lopen, op weg naar de winkels bij het station of naar Kraantje Lek. Een in haar tijd bekende Bloemendaalse was Philippine gravin van Heerdt tot Eversberg, voorvechtster voor de invoering van het vrouwenkiesrecht; een eeuw geleden was dat in Nederland een feit. Minder bekend wellicht is de sympathieke kleine Bloemendaalse uitgeverij 'Schaep 14'; Inge de Wilde brengt daar in dit bonte nummer verandering in. De redactie Paulanha van den Berg - Diamant, Marie-Christine Marres, Rosemarij Schotte, Gert Jan van Setten en Inge de Wilde De dominee en de onderwijzer Filmopnamen bij de dorpskerk van de film 'Het wonder van Bloemendaal' wBw.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2019 4

Ons Bloemendaal | 2019 | | pagina 4