Jaarverslag 2018 Gerard Kesler www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2019 9 Joan Lor-de Ridder Bestuur Het afgelopen jaar was een enerverend jaar. Vooral voor het bestuur van de Stichting Ons Bloemendaal was het een jaar van afscheid nemen. Aftredend bestuurslid was Marion van Bussel, die na elf jaar het secretariaat overdroeg aan Joan Lor-de Ridder. Menzo Kwint zag zich - in verband met mogelijke belangenverstrengeling - genoodzaakt terug te treden, maar hij blijft gelukkig behouden voor de Stichting als adviseur. Het meest tragische afscheid was dat van onze penningmeester Gerard Kesler. Zeer plotseling en veel te vroeg overleed hij afgelopen zomer. Ook Jet Slagter-Wieringa, zeer gewaardeerd adviseur en Louis Bienfait, oud-voorzitter, overleden dit jaar. Hein van Heijningen, onze administrateur, vervulde de rest van dit jaar de functie van penningmeester ad-interim. Wij zijn intensief betrokken bij een onderzoek door de Raad van State met betrekking tot plaatsing van lichtmasten bij Hockeyclub Bloemendaal. Voor het Meertje van Caprera is de monumentenstatus aangevraagd. Tevens wordt de mogelijkheid onderzocht van een groencorridor van het Meertje van Caprera naar het riviertje de Delft. Activiteiten Het bestuur heeft zich dit jaar, weliswaar met iets te weinig mankracht, weer sterk en met vol elan ingezet om de belangen van Stichting Ons Bloemendaal te behartigen. Daarnaast participeert de Stichting bij onderzoek naar geschikte locaties voor nieuwe zendmasten telefonie. Ook bij de ontwikkeling van het Reinwaterpark, het Pompstation Overveen aan de Zeeweg, is de Stichting nauw betrokken. Een historisch tegelplateau in het gebouw Sparrenheuvel aan de Bloemendaalseweg in Bloemendaal Dorp met een afbeelding van de twee winkels van de familie Bispinck aan het Rokin en in de Kalverstraat in Amsterdam wordt weer zichtbaar voor publiek. Het fraaie tableau wordt fotografisch gereproduceerd. Het origineel wordt achter plexiglas beschermd tegen beschadiging. De kosten van de reproductie worden door de Stichting gesubsidieerd. De aandacht voor inventariseren van naoorlogse monumenten en karakteristieke panden is bij de gemeente en bij ons weer boven aan de agenda gezet. Om de onderwerpen goed te kunnen behartigen wordt er intensief contact onderhouden met B&W en de fracties in de Raad. Ook wordt er contact onderhouden met zuster- stichtingen en -verenigingen. Aelbertsberg Onderzoeksbureau RAAP heeft in opdracht van Ons Bloemendaal het terrein van het voormalig grafelijk hof Aelbertsberg onderzocht. Begin jaren zeventig heeft men vastgesteld dat de funderingen van het Hof ten zuidwesten van het Meertje van Caprera liggen. Met de huidige technieken is het mogelijk om zonder de grond te beroeren, toch te bekijken wat zich onder de grond bevindt. Uit het onderzoek is gebleken dat er niet alleen funderingsresten van het kasteel, maar ook resten van de slotgracht liggen, slechts een halve meter onder de grond. De gracht is gevuld met puin waar misschien ook gebruiksvoorwerpen tussen zitten en zelfs organisch materiaal. Tijdschrift Dit jaar zijn vier prachtige nummers verschenen. Het voorjaarsnummer stond vooral in het teken van ‘rollend materieel' van vroeger tot nu. In het zomernummer kwamen kunstzinnige en ondernemende families aan het woord.

Ons Bloemendaal | 2019 | | pagina 9