Sta-;»-?-..’1 si -V !L www.onsbloemendaal.nl nr. 3 najaar 2019 19 Zandvaart en de bollenvelden Eerste klassen van de Graaf Florisschool op schoolreisje naar Kraantje Lek, 1947. Bien is vijfde van rechts. Langs de zandvaart Heel mooi was het bos tussen de Grote Bekslaan en de bollenvelden ten zuiden daarvan. Het begon achter het huis van haar nichtje. Bien kon door het bos naar een andere tante. Die woonde, na Indië en het Grote Huis, met haar man aan de rand van het bos met uitzicht op een zandvaart en de velden. Het was een sprookjesplek. Het waren eigenlijk twee huisjes. Het eerste had een zitkamer, een eetkamer, een wc en de keuken. In het tweede huisje waren twee slaapkamers en een badkamer. Tussen de huisjes in hadden ze een tuin en een moestuin. Het was er heel stil maar je hoorde wel de trein van Haarlem naar Leiden langsvliegen. ‘Mijn oom schilderde veel en mijn tante werkte in haar tuin. Ze was mijn favoriete tante. Ik werd altijd gastvrij ontvangen. Werkelijk engelachtig. Het huisje was piepklein. Als wij daar kwamen eten was er bijna geen plaats meer. Toch ging het. En het was oergezellig.' In de zandvaart had Bien's oom een houten steigertje waar ze kon vissen, er lag een roeibootje aangemeerd. Bien stapte soms in de boot en roeide naar de achtertuin van haar andere tante, aan de grote Bekslaan. ‘Het was heerlijk om te doen. Soms nam ik een hengel mee en ging onderweg vissen. Those were the good old days.' Weg Jacobine verhuisde in 1951 naar het Gelderse Warnsveld en zat in Zutphen op school. Ze ging naar Frankrijk en Engeland om haar talen te leren. Ze volgde cursussen modeontwerpen in Den Haag en Amsterdam. Met haar Engelse man kreeg ze drie kinderen. Ze woonden eerst in Schotland en later in Engeland. Onlangs is ze bij een bezoek aan Nederland nog eens door het bos tussen de Bekslaan en de zandvaart gaan wandelen. ‘Het weer was zalig en het bospad is nog altijd schattig en heel stil. De rust daar is niet veranderd.'

Ons Bloemendaal | 2019 | | pagina 19