Inhoud www.onsbloemendaal.nl nr. 3 najaar 2019 3 4 13 16 20 28 30 31 32 34 35 8 Collectie Stoop: bijzondere foto's van Nederlandsch-Indië Begin jaren ‘80 vond de Haarlemse fotograaf Ted Dobson in een afvalcontainer bij Stoop's bad in Overveen een grote hoeveelheid foto's en glasnegatieven afkomstig uit het archief van Adriaan Stoop. Annemarie Vels Heijn 5 Het uurwerk op het Huis te Vogelenzang weer tot leven gewekt Opnieuw wordt de tijd aangegeven op het Huis te Vogelenzang. Sinds 1978 stond de wijzer op het uurwerk stil en zweeg het slagwerk, maar na ruim veertig jaar stilstand is het uurwerk weer tot leven gewekt. Martin Bunnik 26 Huisnummers 11 en 13 werden vervangen door 9a en 9b In Bloemendaal werden decennia lang geen huisnummers 11 en 13 gebruikt, maar vervangen door 9a en 9b of ze werden overgeslagen, zodat de huisnummering van 9 naar 15 sprong. Inge de Wilde 22 De rijkste Bloemendalers onder de republiek Historicus Kees Zandvliet bracht in een groot en prachtig boek de vijfhonderd rijkste inwoners van de Republiek der Verenigde Nederlanden in kaart. Hoeveel ven hen hadden een band met Bloemendaal? Gert Jan van Setten Verder in dit nummer Van de redactie Hier woonde George H. Breitner, Inge de Wilde Jacobientje van het Grote Huis, Peter van der Werff Tijdelijk Spiegelenburghlaan 3, Aerdenhout, Paulanha van den Berg-Diamant (Geen) Bomenkap Vogelenzang, Monique van Wegen Stand van zaken, Wim Alferink Signalement, Schatrijk, Archeologische vondsten in het Zuidelijk Duingebied, Marie Christine Marres OproepReactieMededelingen Zoekplaatje Colofon

Ons Bloemendaal | 2019 | | pagina 3