OproepReactieMededelingen Opening Marie Nierhoff-laantje Rectificatie Vrijwilligersfeest www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2019 33 Van links naar rechts: Gert Jan van setten, Teun Schermerhorn. De burgemeester staat tussen familieleden van Marie Nierhoff (Foto: Cor van Iperen) Vrijdagmiddag 22 november werd in het Vijverpark in Overveen het Marie- Nierhoff-laantje officieel geopend door burgemeester Elbert Roest. Mevrouw Henny Nierhoff uit Bennebroek, een aangetrouwde nicht van Marie, en volle nicht en petekind mevrouw Nierhoff-Ouwehand uit Amstelveen waren speciaal voor de gelegenheid naar Overveen gekomen. Na een inleiding door burgemeester Roest lichtte Gert Jan van Setten, als lid van de straatnaamcommissie uitgebreid toe wat de verdiensten van Marie Nierhoff voor Bloemendaal zijn geweest waardoor zij als eerste gemeenteambtenaar een eigen straatnaam verdiende. In het uitgebreide artikel dat Teun Schermerhorn over haar schreef in Ons Bloemendaal (jrg 43 (2019) 1,12-18) staat te lezen wat zij als archivaris en historica voor Bloemendaal heeft betekend. Op 19 juni 1952 werd Marie Nierhoff voor haar werk onderscheiden met de zilveren gemeentemedaille. Na de onthulling schonk haar nicht deze medaille aan burgemeester Roest, die hem een mooie plek in het gemeentehuis zal geven. De vrijwilligers zijn werkzaam bij onder andere de buurtbus, juttersgeluk, Welzijn Bloemendaal, de jongerenbeweging Bennebroek, buurtvereniging Overveen, Dennenheuvel, het repaircafé, Thijsse's hof, de Zonnebloem, Bloemendaal Samen en van Maatjes Bloemendaal. Gert Jan van Setten en Frank Verveld hielden lezingen namens Ons Bloemendaal. “Zonder de belangeloze inzet van onze vrijwilligers is het voor veel zorg- of welzijnsinstellingen, sportverenigingen, buurthuizen en vele andere organisaties onmogelijk om hun belangrijke maatschappelijke functie goed te kunnen uitoefenen. Soms zichtbaar, maar vaker nog als stille kracht op de achtergrond dragen jullie bij aan een sociale, betrokken en levendige samenleving. Aandacht voor eenzame ouderen, de kwetsbare mens of een ‘nieuwe Nederlander', onbaatzuchtig helpen jullie je medemens. Wat een rijkdom!" aldus wethouder Susanne de Roy van Zuidewijn. Ons Bloemendaal jrg 43 (2019) 3, 20 betreffende het artikel ‘Tijdelijk Spiegelenburghlaan 3, Aerdenhout': In tegenstelling tot veel andere families, hebben de Andriesses - heel uitzonderlijk - geen bedrag hoeven betalen voor hun emigratie. Wel bleef in Nederland een geblokkeerd banksaldo achter, maar dat werd niet geconfisqueerd - hoezeer korte tijd later de bank Lippmann, Rosenthal Co dat ook wilde. Bart Wallet Op 15 november jl. organiseerde de gemeente Bloemendaal het jaarlijkse vrijwilligersfeest. De gemeente trakteerde 140 vrijwilligers in de middag en 140 vrijwilligers in de avond. Het was inmiddels de 17de editie van deze jaarlijkse traditie. De gemeente is trots op haar vele vrijwilligers en het waardevolle werk wat zij doen. 32 www.onsbloemendaal.nl nr. r '.H Hlvwnsrj’Jiial 1 -

Ons Bloemendaal | 2019 | | pagina 17