Z Plus en Min x x Z OproepReactieMededelingen Reacties op het artikel over Theo Lommerse 75 jaar Stormschool Bloemendaal Programmaoverzicht Koningsdag Bloemendaal-dorp www.onsbloemendaal.nl www.onsbloemendaal.nl 32 nr. 1 voorjaar 2020 nr. 1 voorjaar 2020 33 x De boerderij op Buitenplaats Elswout zal een centrum worden voor culturele activiteiten. Ook komt er ruimte voor een historische expositie over het landgoed, een yogaschool en kleinschalige horeca. Park Brederode: Drie garageboxen in zeer slechte staat van onderhoud gelegen direct achter de woning met het adres Brederodelaan 40. In het nieuwe Vijverpark is de grote ontsierende transformatorkast alweer voorzien van graffitti Het artikel over de Bennebroekse melkhandelaar Theo Lommerse, Winternummer 2019, is met veel waardering ontvangen. Er kwamen ook suggesties voor correctie en aanvulling. Men weet te vermelden dat niet alleen Jan Assendelft maar ook zijn broer Gerard Assendelft een ventwijk had voor Theo: Gerard in de Hanepoel, kort na de oorlog, en Jan later in de Bloemhof. Theo deed begin jaren 1950 een tijd zijn ronde met pony-en-kar. 27 april Groots feest op de Oranje Pretstraat (Donkerelaan - Bloemendaal) 11.00 uur: Opening gratis Kinder-Kermis bij Vanouds Het Dorpshuys. 12.30 uur: 34-ste Oranje Concert olv Jaap Stork in de Dorpskerk aan het Kerkplein. Vanaf 13.00 - 14.00 uur: optreden Muziekschool op het grote podium. Vanaf 14.00 - 15.00 uur: DJ Muziek Vanaf 15.00 - 19.00 uur: Wisselende optredens van diverse artiesten. Op de foto ‘Theo op de bakfiets met kinderen' staat de auteur Peter van der Werff als kind, met geblokte slipover, in het midden vooraan. De prachtige foto van de assistente in de winkel is geen foto van Mevrouw Westmaas, het onderschrift moet zijn ‘Fia Guttmann, assistente in de winkel'. In de zin ‘Rond 1960 begint Theo's vaste knecht Jan Assendelft een eigen winkel in de nieuwgebouwde wijk Bloemhof ten zuiden van de Zwarteweg', moet ‘winkel' worden vervangen door ‘ventwijk'. Ook wist een lezer te melden dat de kaartclub niet alleen bij Theo thuis was, maar ook bij buurman Weijers. Het rouleerde. De programmaboekjes worden begin april huis aan huis verspreid. Wijziging voorbehouden Grootse herdenking op zaterdag 13 juni 2020 09.30 uur: Ontvangst Veteranen Bloemendaal in Vanouds Het Dorphuys. - 11.00 uur: Start militaire activiteiten in de winkelstraat van Bloemendaal. - 12.00 uur: Rondritten met jeeps door het centrum van Bloemendaal. 13.00 uur: Herdenking op de Eerebegraafplaats aan de Zeeweg te Overveen. 14.30 uur: ontvangst oud-commando's op het gemeentehuis van Bloemendaal. 15.15 uur groots defilé vanaf gemeentehuis via de winkelstraat naar Vanouds Het Dorpshuys aan de Donkerelaan te Bloemendaal. Nadere informatie: oorlogsarchief@bloemendaal.nl A-^dg "T

Ons Bloemendaal | 2020 | | pagina 17