Inhoud Vrede TffiiJli 11l I w MB aj i® 4 ■I www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2020 3 Foto cover: Schets van het vooraanzicht van het Kennemer Lyceum. Ed. Cuypers, juli 1924 Tekstdichter Lennaert Nijgh (1945 - 2002) was van I960 tot 1964 leerling van het Kennemer Lyceum 4 5 6 14 23 24 28 29 30 32 33 34 35 Verder in dit nummer Van de redactie Uitnodiging Voorjaarsbijeenkomst Jaarverslag, Joan Lor Hier woonde: Jeanne Fortanier-de Wit, Inge de Wilde De cahiers van Marie Nierhoff, Gert Jan van Setten Signalement: Een rijk boek over Hollandse datsja's, Gert Jan van Setten Stand van Zaken, Wim Alferink Nieuwe bestuursleden, Paulanha van den Berg Het Zoekplaatje, Frits van der Veldt PlusMin OproepReactieMededelingen In Memoriam Louise de Vita Colofon 16 Honderd Jaar Kennemer Lyceum: De geschiedenis van een bijzondere school In april 2020 viert het Kennemer Lyceum het honderdjarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan is het standaardwerk Honderd Jaar Kennemer Lyceum: De geschiedenis van een bijzondere school, geschreven door oud-leraar Engels, conrector en archivaris Guido van Rijn. Marie-Christine Marres 20 John van Hoolwerff. Was er een adellijke afkomst? John van Hoolwerff werkte als gepromoveerd econoom bij Philips in Eindhoven en in Engeland. Na de oorlog werd hij bedrijfsarts in Bloemendaal en voerde een huisartspraktijk in Bennebroek. In de familie ging een verhaal over adellijke voorouders. Hijzelf zei er niets over. Peter van der Werff 9 De laatste Van Lenneps op Leyduin De hele negentiende eeuw hebben leden van de familie Van Lennep het landgoed Leyduin bewoond, zij het vooral in de zomer. In dit artikel leest u over de laatste Van Lenneps op Leyduin, de broers Henrick Samuel en Gerard Louis, en de gezinsverbanden waarin zij leefden. Gert de Kruif 26 De excursies van 2020 De activiteitencommissie van Stichting Ons Bloemendaal heeft voor haar donateurs weer een aardig gevulde agenda in 2020 samengesteld. Fieke van Hulst Een doodgewone dag, ik zag de mensen als mussen zitten op een warm terras, onrustig en vol onvervulde wensen, zou iemand weten dat het vrede was? Oorlog is een film in verre landen, of iets waar opa over zeurt de wereld is gewapend tot de tanden en wacht tot dat er eindelijk iets gebeurt. Vrede wordt door niemand nieuws gevonden, gewoon onzichtbaar, zoals vensterglas, en niet voordat de scherven ons wonden, zullen wij weten dat er vrede was. Vandaag weer niets gebeurd, ik zie de mensen, als mussen zitten op een warm terras, onrustig en vol onvervulde wensen, zou iemand weten dat het vrede was? Het eerste exemplaar van de gebundelde gesprek-van-de-dag-columns van Lennaert Nijgh getiteld: Stad van Hout. Ischa Meijer vertelt bij Boekhandel De Vries over Lennaert Nijgh. Musicus Boudewijn de Groot (links van Lennaert) en zangeres José Koning (rechts van Lennaert) luisteren met Lennaert mee. (United Photos de Boer) 2’ Tl uu IC I te ■l f, J I IH M

Ons Bloemendaal | 2020 | | pagina 2