Z Plus en Min x x Bestuur Stand van zaken r* www.onsbloemendaal.nl 30 nr. 2 zomer 2020 31 Wim Alferink, voorzitter www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2020 Helaas geen activiteiten In de vorige uitgave van het tijdschrift stond paginagroot de uitnodiging voor de Voorjaarsbijeenkomst op 7 april 2020. Het is jammer dat deze in verband met de coronamaatregelen niet kon doorgaan. Gelukkig waren wij net op tijd om u met een inlegvel in het tijdschrift te informeren. Zowel de gemeente, voor het gebruik van de Burgerzaal, als ook de beoogde spreker, dr. Freek Schmidt, hebben toegezegd, dat de bijeenkomst ook op een later tijdstip kan worden gehouden. Op dit moment hebben wij, mede vanwege allerlei beperkingen die gelden, nog geen besluit hierover genomen. Ook hebben wij helaas de geplande activiteiten moeten afgelasten. Zeeweg 100 jaar Het door onze stichting uit te geven boek over de geschiedenis van de Zeeweg zal in 2021 verschijnen. Voor de donateurs zal de mogelijkheid geboden worden om vooraf tegen een speciale prijs in te tekenen. Organisatie In het vorige tijdschrift hebben wij onze twee nieuwe bestuursleden Klaartje Pompe en Frank Verveld voorgesteld. Wij zijn erg blij dat zij ons bestuur zijn komen versterken. Dat betekent niet dat het bestuur daarmee op volle sterkte is. Onze zoektocht naar een opvolger van onze secretaris Joan Lor is tot nu toe niet succesvol geweest. Mocht u geïnteresseerd zijn of heeft u suggesties dan horen wij graag van u. (alferink@onsbloemendaal.nl) Bouwkunst 1940 - 1965 Het onderzoek naar belangrijke bouwkunst in onze gemeente tussen 1940 en 1965 verloopt trager dan gedacht. Gelukkig is intussen wel een inventarisatie gemaakt van alle bouwwerken in die periode. Er wordt nu gewerkt aan een eerste selectie van de bijzondere bouwwerken. Daarna zal de gemeente in samenwerking met de Historische Vereniging Heemstede Bennebroek en onze stichting die selectie nader bestuderen. De gemeente is zich welbewust van de noodzaak om zo snel mogelijk een onderzoek in te stellen naar de karakteristieke panden en de bijzondere bouwwerken na 1965. Wij wensen u in deze toch voor allen, maar zeker voor de ouderen onder ons, moeilijke tijden, gezondheid en sterkte. Emailadressen Ook wij willen graag meegaan in het digitale tijdperk en u een enkele keer een mail sturen, bijvoorbeeld om u te informeren dat er nog een plekje vrij is voor een komende excursie, de jaarvergadering aanstaande is of u gewoon iets leuks informatiefs willen laten weten. Helaas is onze mailinglijst nog verre van compleet. Heeft u een mailadres dan zouden wij dat graag van u ontvangen. Mail ons op administratie@onsbloemendaal.nl. Geef ook even uw naam en adres door zodat wij de mailaccount in onze administratie aan het juiste adres kunnen koppelen. Alvast bedankt Lopende zaken Ondanks dat het lijkt alsof alles op slot zit in verband met het coronavirus gebeurt er toch het een en ander. Wij hebben B&W en de Raad onze mening gegeven over de mogelijke locaties voor het vestigen van statushouders. Het ziet er naar uit dat de locatie aan de Zomerzorgerlaan van de baan is en dat Westelijke Randweg 1 de nu beoogde locatie is. Tennisvereniging WOC te Overveen breidt haar accommodaties aan de Brouwerskolk uit. Wij trachten te zorgen dat het groene karakter van het begin van de Zeeweg en het bijzondere picknickplaatsje behouden blijven. Samen met alle andere historische verenigingen en stichtingen die grenzen aan de Ringvaart van de Haarlemmermeer proberen wij monumentale bescherming te krijgen voor de Ringvaart en haar oevers. De landschappelijke verbetering van de Zeeweg en de entree van het Nationale Park Zuid- Kennemerland hebben de aandacht. Sommige kleine maatregelen zijn al door de provincie genomen. De ingangsdatum van de omgevingswet is met één jaar uitgesteld. Dat neemt niet weg, dat wij er ook nu de nodige aandacht aan moeten geven. Vergaderrruimte voor twee personen, met vooruitziende blik gecreëerd door de gemeente Bloemendaal. Een donateur maakt ons attent op dit helemaal vervallen origineel Bloemendaals hekwerk aan de Midden Duin en Daalseweg. Hopelijk zal dit snel hersteld worden Het hekwerk van Veen en Duin hebben de eigenaren prachtig geschilderd. Aan de Kennemerweg bevindt zich een identiek hek waar de oorspronkelijke toegang naar de hofstede was. Deze grond is nu eigendom van de gemeente. Op aandringen van Ons Bloemendaal heeft de gemeente het hek geschilderd. Ons Bloemendaal zal de naam van de hofstede op het hek laten aanbrengen. (foto's Cor van Iperen) ■£3 KÉ z z J

Ons Bloemendaal | 2020 | | pagina 16