Inhoud 4 1 -W 1 www.onsbloemendaal.nl nr. 3 najaar 2020 3 Rik en Henriette Roland Holst ca. 1915 Bijschrift foto cover: Echtpaar Roland Holst aan de Cote d'Azur (Arthur van Schendel Stichting) Fragment uitHenriette Roland Holst- van der Schalk, De nieuwe geboort (Rotterdam, vierde druk 1918) 119 4 10 11 23 32 35 36 37 39 Verder in dit nummer Van de redactie Hier woonde: De Van Schendels en Roland Holsten, Inge de Wilde Recente vondst van twee romans van André Malraux (1901-1976), Inge de Wilde Wytze Voerman (1888 - 1981), Van Tzum naar Bloemendaal, Teun Schermerhorn Signalement: Van Meerenberg tot Brederodepark, Annette Koster PlusMin Stand van Zaken, Wim Alferink Zoekplaatje, Frits van der Veldt Colofon 13 Hermine Mock, Een onafhankelijke geest Het is ruim een eeuw geleden dat Hermine Mock met haar moeder Esther Mock-van Lennep en broer Willem Mock vanuit Turkije in het rustige Bloemendaal arriveren. Peter van der Werff 28 De familie Romswinckel op Elswout Elswout is gesticht in 1633 en talrijk zijn de publicaties over de reeks bewoners en eigenaars. Alleen over de periode van 1703 tot 1781, toen de familie Romswinckel de buitenplaats in eigendom had, is weinig geschreven. Tot nu toe. Wim Post 5 'We hebben een lief, gezellig, ouderwets dorpshuis te Bloemendaal gevonden' Henriette en Richard Roland Holst - van der Schalk Het stel behoorde tot de beroemdste inwoners van Bloemendaal. Henriette was een bekend communiste en dichteres. Richard was beeldend kunstenaar en hoogleraar-directeur van de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam. Inge de Wilde 18 Conrad Jan van Tienhoven en de koepel van Bosch en Hoven De koepel lag lastig: de ene helft lag op het voetpad van de Wagenweg, de andere helft op het terrein van Bosch en Hoven. Van Tienhoven wist raad: hij kocht de koepel en nam hem mee naar huis. Gert de Kruif De dag verjoeg den dag het jaar sloot aan bij het jaar; hun lange snoer is gewonden door mijn dun en grijzend haar; en o mijn dagen waar bleeft ge en wat is er met u geschied? ge liept door mijn vingers als water; ik dronk u, maar proefde niet; ik reikhalsde naar uw komst als een meisje naar een feest, en wat valt van u te zeggen en van wat ge voor mij zijt geweest? V 4 JJi'-

Ons Bloemendaal | 2020 | | pagina 2