Bestuur Stand van zaken OproepReactieMededelingen Van de activiteitencommissie www.onsbloemendaal.nl 30 nr. 4 winter 2020 31 Wim Alferink, voorzitter Fieke van Hulst ww.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2020 In het herfstnummer van Ons Bloemendaal schreef ik: ‘Wij hopen dat in 2021 de beperkingen (in verband met corona) kunnen worden opgeheven’. Alhoewel wij dat allemaal nog steeds hopen, is dat nog niet zeker. Desondanks hebben wij in onze laatste bestuursvergadering afgesproken de Voorjaarsbijeenkomst 2021 te gaan plannen en voorbereiden. Ook de Activiteitencommissie houdt de ontwikkelingen nauwkeurig in de gaten. Als het enigszins mogelijk is, wordt er een programma samengesteld. Via www.onsbloemendaal.nl en het tijdschrift zullen wij u op de hoogte houden. Ondanks alle beperkingen gaan de werkzaamheden binnen de stichting door. Ik noem er een paar. Wederopbouwarchitectuur De bestaande lijst met rijks-, provinciale en gemeentelijke monumenten bevat hoofzakelijk monumenten, die gebouwd zijn vóór de tweede wereldoorlog. De gemeenteraad heeft aangegeven dat het belangrijk is om te inventariseren welke bouwwerken uit de periode in en na de oorlog tot 1965 een monumentale status zou moeten krijgen. Een eerste inventarisatie is gereed en nu is het moment aangebroken om keuzes te maken. Onze stichting is betrokken bij dit proces. Flatgebouw Hartenlust in Bloemendaal is en mooi voorbeeld van wederopbouwarchitectuur Architect: Karel Johan Aanstoot (NHA) Biodiversiteit In september is het uitgebreide rapport (138 pagina’s) Biodiversiteit in Bloemendaal met als ondertitel ‘Een visie voor de toekomst en mogelijke aanpak’ verschenen. Alle onderwerpen met betrekking tot biodiversiteit komen aan de orde; ook een opsomming van wat er gedaan kan worden. Een concreet plan inclusief tijdsplanning ontbreekt helaas nog. Wij hebben erop aangedrongen om zo snel mogelijk zo’n plan op te stellen en uit te voeren. Zeeweg 100 jaar Op vrijdag 25 juni 2021 wordt herdacht dat de Zeeweg in Overveen 100 jaar geleden is geopend. Naar het zich laat aanzien, zal er aan deze herdenking veel aandacht gegeven worden. Een commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van provincie, gemeente, de stichtingen Vrienden van Middenduin en Ons Bloemendaal, gaat zich daarover buigen. Lopende zaken Er zijn nog diverse onderwerpen die onze aandacht vragen, zoals: De Zeeweg Overveen Het gaat langzaam, maar nog altijd is er overleg over mogelijke aanpassingen van het gebruik van de weg. Niet alleen de damherten zijn een probleem, maar ook de te hoge snelheid, de CO2 belasting van de omgeving en de verkeersveiligheid door de toename van de snelheid van het fietsverkeer. Tennisvereniging WOC Overveen Onze stichting was niet tegen de uitbreiding van de tennisclub. Wel zijn er toen afspraken gemaakt hoe de extra tennisbanen zo goed mogelijk in te passen in het landschap. De groenvoorzieningen voldoen niet aan die afspraak. Wij voeren samen met de Stichting Vrienden van Middenduin overleg hierover met de gemeente. Reclame De reclame-uitingen in de openbare ruimte nemen meer en meer toe. Een van de belangrijke doelstellingen van onze stichting is de kwaliteit van de buitenruimte te verbeteren. Wij zullen daar weer aandacht voor vragen. Ziet u voorbeelden, mail deze naar de redactie@onsbloemendaal.nl. Nu is het bijna 2021 en wij hopen - net als zovelen - dat het komende jaar anders zal verlopen. Wij hebben nog geen kalender met activiteiten samengesteld maar als de vooruitzichten het toelaten proberen wij het programma van 2020 dan alsnog uit te voeren. Zodra daar enig zicht op is vermelden wij dat op de website en indien mogelijk, in het voorjaarsnummer van ons tijdschrift. Het jaar 2020 zal de boeken ingaan als een memorabel jaar waarin veel gebeurtenissen niet gevierd of herdacht konden worden. Niemand kon een jaar geleden bedenken dat het coronavirus de hele wereld in z’n greep zou houden, mondkapjes min of meer verplicht zouden worden en onderling afstand moest worden bewaard. Wij kwamen een jaar geleden bij elkaar om voor 2020 een mooi programma met activiteiten samen te stellen voor onze donateurs en geïnteresseerden in het heden en verleden van de gemeente Bloemendaal. Dat programma is er inderdaad gekomen en wij mochten ons bijvoorbaat verheugen in veel belangstelling voor de excursies en wandelingen. Het kon alleen niet uitgevoerd worden vanwege het coronavirus. Het zijn bijzondere tijden; wij wensen u - ondanks de coronaperikelen - fijne feestdagen, al zullen deze ongetwijfeld anders zijn dan voorheen. Wij hopen u in het nieuwe jaar in goede gezondheid weer te mogen ontmoeten. Organisatie Er gloort licht aan de horizon. Wij zijn in gesprek met enkele potentiële kandidaten om het bestuur te versterken. In het volgende nummer hopen wij daar mededelingen over te kunnen doen. De Groencommissie heeft in elke dorpskern een vertegenwoordiger. Martin Bunnik, de vertegenwoordiger voor Bennebroek, is om gezondheidsredenen gestopt. Wij danken hem voor zijn inzet. Gelukkig is Wiebe Helder bereid gevonden deze taak op zich te nemen. Hij adviseerde als dendroloog onze stichting al op het gebied van bomen. Natuurlijk, de maatregelen in verband met de pandemie werken belemmerend. Zo is bijvoorbeeld het videovergaderen best wennen. Maar met elkaar maken wij er het beste van. Evenals de vorige keer wensen wij u allen in deze moeilijke tijden gezondheid en sterkte. 1 II J ■ir I If-

Ons Bloemendaal | 2020 | | pagina 16