www.onsbloemendaal.nl 16 nr. 1 voorjaar 2021 Impressie van het strand zoals voorgesteld in het Beeldkwaliteitsplan punten zienswijzen ingediend. Zienswijzen Wij hebben op alle voornoemde punten zienswijzen ingediend tegen het ‘Wijzigingsplan Zeeweg 80’ en de politici gevraagd hun verantwoordelijkheid te nemen, omdat het plan wel aan de gemeenteraad voorgelegd zou moeten worden als de motivering voor afwijking van het bestemmingsplan ondeugdelijk is. Wij waren niet de enige indieners van zienswijzen, ook Stichting Duinbehoud heeft op dezelfde in de architectuur, de combinatie van ‘hout en metalen’ die de schaal moet zoeken met het duinlandschap en op gelijke wijze natuurlijk en mooi zou moeten verouderen. We missen verder de vereiste ‘uitnodigende entree met een lobby in contact met de buitenruimte’. Het hotel zal uitwendige balkons van glas krijgen. Dat geeft naar onze mening een rommelige aanblik als iedereen daar zijn strandspullen neerzet en handdoeken laat drogen. Volgens het beeldkwaliteitplan moeten balkons ‘worden ontworpen en geïntegreerd als deel van het bouwvolume zodat ze niet zichtbaar zijn vanuit de buitenruimte’. Daar wordt dus niet aan voldaan. De balkons zijn aan de gevel gehangen. Het hotel krijgt een aluminium dak. Dat is een materiaal dat niet voldoet aan de eis dat de veroudering mooi zou moeten zijn. Er is verder geen enkele relatie gezocht met de meer recente wel op basis van het beeldkwaliteitplan gebouwde objecten zoals paviljoen San Blas, de Republiek en de naastgelegen ‘kiosk’ Omdat alles binnen de regels van het bestemmingsplan zou vallen, hoefde het College het plan helaas niet aan de Gemeenteraad voor te leggen. Helaas zijn wij hier niet verder mee gekomen. De gemeente heeft onze zienswijzen afgewezen en het ontwerp goedgekeurd. De politiek heeft geen interesse getoond in dit plan, noch in onze bezwaren. Wij hebben ons nu afgevraagd of het zinvol zou zijn beroep tegen de afwijzing van onze zienswijzen in te stellen. Wij hebben in overleg met Stichting Duinbehoud besloten dit niet te doen, omdat wat wij eigenlijk willen een beter bij de kust en duinlandschap vinden passen ontwerp, ons via de Raad van State moeilijk afdwingbaar lijkt. Wij zouden daar onze argumenten met deskundige rapporten moeten aantonen. Een juridische discussie over ruimtelijke kwaliteit is bijna niet te winnen. Teleurstelling We zijn teleurgesteld in de visie en ambitie van de gemeente Bloemendaal die een betrekkelijk anonieme commissie laat beslissen over een bouwwerk op zo’n prominente plek. Daarnaast hebben wij ervaren dat de politieke partijen zich in dit dossier niet hebben willen verdiepen en hier onvoldoende hebben gecontroleerd of de oorspronkelijke gedachte van het beeldkwaliteitplan is gevolgd. Wij zijn van mening dat Bloemendaal aan Zee iets mooiers verdient dan het gebouw dat er nu gaat komen. De initiatiefnemer heeft met een ontwerp voor een simpel massaal gebouw alle ruimte van de gemeente gekregen om de regels uit het bestemmingsplan maximaal op te rekken om het gewenste aantal kamers te kunnen realiseren. Naar onze mening had dit op deze plek veel beter gekund. Wij vinden het een gemiste kans.

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 16