I lil. It fit k www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2021 27 HotelRoozendaal omstreeks 1950. (Foto: Ons Bloemendaal) Met dank aan Renee de Borst. De kop van de schietgang januari 2021. Veel is nog in de oorspronkelijke staat zoals het transportwiel op de achterwand. Het gordijn rechtsachter hangt er al meer dan vijftig jaar. (Foto: Peter Voerman) ze in elk geval tot aan 1980 daar nog schoten. In 1981 overleed Willy Fischer, in 1983 Willem van Marle, evenals Sieb Kramer en in 1985 dokter Immink. Dat bracht het resterende aantal op drie: Tjaard de Haan, Charles Reinders Folmer en Ernst Roosegaarde Bisschop. Het is niet bekend wanneer ze gestopt zijn met daadwerkelijk schieten en hoe lang ze elkaar nog zijn blijven opzoeken om de oude vriendschap te onderhouden. Het politiebureau aan de Bloemendaalseweg is alweer dertig jaar een Albert Heijnfiliaal, maar de schietgang zit daar nog steeds in de kelder. Hij is zelfs nog vrijwel in de oorspronkelijke staat met de gedateerde stro- cementplaten op de wanden als isolatie, het handwiel voor het naar voren halen van de schietschijven en het hekje waar je achter stond bij het schieten. De schietgang wordt al jaren door een particuliere huurder benut als opslagruimte. Een paar weken voor zijn pensionering heeft mijn vader het schilderij van Doeve over laten brengen naar het gemeentehuis, waar het veertig jaar gestaan heeft. Kort voor de grote verbouwing van Bloemenheuvel in 2015 is het verplaatst naar een opslag van de Dienst Publieke Werken aan de Brouwerskolkweg. Volgens een ingewijde zal het niet meer terugkeren naar het gemeentehuis, maar wat er wel mee gaat gebeuren Bronnen: Genealogieonline.nl Wiewaswie.nl bij www.cbgverzamelingen.nl Archief, krantenviewer en beeldbank Noord- Hollands Archief Krantenviewer Delpher Stadsarchief Amsterdam Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis, Amsterdam: Archief Eppo Doeve Wikipedia over Dr. F. de Graaff en anderen Arthur Umbgrove, ‘Notities van de witte kast, https://www.arthurumbgrove.nl Wijtze Voerman, ‘Herinneringen van een politieman over de jaren 1920 - '47', Noord- HollandsArchief Jop Euwijk MA, Eppo Doeve, Ter herinnering 1907-1981 (Elsevier, Amsterdam 2013) Ursula den Tex, Erfgenamen (Amsterdam 2009) Ursula den Tex, Anna baronesse Bentinck 1902-1989, een vrouw van stand (Amsterdam 2003). weet niemand. Het staat al vijf jaar te verstoffen in een kelder van het nutsbedrijf. Een wat treurig stemmend lot voor dit schilderij, dat als een van de weinige tastbare overblijfselen van de Schietclub Bloemendaal een uniek symbool is van een gedenkwaardige vriendschap.-^^

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 27