Bestuur Stand van zaken Wim H.A. Alferink, voorzitter www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2021 37 Jaarstukken Wij kunnen ondanks alle beperkingen in 2020 tevreden terugkijken. Het jaarverslag van de secretaris over 2020 treft u in deze uitgave aan, ook is dat te vinden op onze website. www. onsbloemendaal.nl. Zodra de Kascommissie de financiële gegevens heeft gecontroleerd en in orde heeft bevonden, zullen wij het financiële jaarverslag op onze website zetten. Toen ik in het vorige tijdschrift schreef, dat wij hoopten dat in 2021 de beperkingen met betrekking tot de coronapandemie zouden zijn opgeheven, had ik niet kunnen bedenken, dat de beperkingen nog uitgebreider zouden zijn. Voor 2021 hebben wij dan ook de jaarlijkse bijeenkomst nog niet gepland evenmin als alle overige activiteiten. Gelukkig hebben wij ons tijdschrift en onze website om u globaal op de hoogte te houden van de relevante ontwikkelingen en het wel en wee van onze stichting. Zo gauw er weer licht aan het einde van de tunnel is, zullen wij weer zaken oppakken. Organisatie Wij prijzen ons gelukkig, dat Annemieke Schep tot het bestuur is toegetreden. In het volgende nummer hoop ik nog een nieuw bestuurslid aan te kondigen. Mede in verband met de nieuwe Omgevingswet en de daaruit voortvloeiende ontwikkelingen overwegen wij een nieuwe commissie te gaan vormen. Op advies van Stefan Schuller, onze adviseur voor ICT-aangelegenheden, zijn wij overgestapt naar Microsoft Teams en Outlook. Zo vergaderen wij online met Teams. Ook hebben alle bestuurs- en commissieleden een email-adres van Ons Bloemendaal. Natuurlijk heeft dat de nodige voeten in de aarde, maar wij maken vooruitgang. Onze nieuwe statuten zijn op 11 december 2020 verleden bij Notaris Janssens in Overveen. Lopende zaken Hotel Bloemendaal aan Zee Hierover heeft u op pagina14-17 meer kunnen lezen. Biodiversiteit De gemeente heeft door enkele bureaus een zeer uitgebreid rapport laten opstellen. Het is vooral een beleidsplan. Wij hebben de gemeente verzocht om ook te komen met een plan met concrete maatregelen. Tennisvereniging WOC Overveen Na ampel overleg is er uiteindelijk toch een redelijke oplossing gevonden om de groenstrook tussen de banen en de parkeerplaatsen breed genoeg te maken voor een behoorlijke beplanting. Het uitzicht richting Haarlem en Amsterdam vanaf het Wilhelminaduin (Kopje van Bloemendaal) wordt door het groen sterk belemmerd. De gemeente heeft toegezegd het nodige te snoeien. Overleg met politieke fracties van de gemeenteraad Jaarlijks ontmoeten wij de politieke fracties. Wij overleggen dan over de lopende zaken en wisselen ideeën uit over diverse onderwerpen. De gesprekken worden als zeer constructief ervaren. Wederopbouwarchitectuur 1940 - 1965 Door het afscheid van de ambtenaar ‘monumenten’ bestaat de kans dat dit onderwerp minder aandacht krijgt. Wij zullen de gemeente uitdrukkelijk vragen de ingeslagen weg te vervolgen. De inventarisatie is klaar, nu moeten er keuzes worden gemaakt. Evenals vorige keer wens ik u in deze toch voor allen, maar zeker voor de ouderen onder ons, moeilijke tijden, gezondheid en sterkte. Laten wij hopen, dat er spoedig weer ruimte komt om op andere manieren contact met elkaar te hebben. Ringvaart Haarlemmermeer Gezamenlijk met andere stichtingen en verenigingen die zich inzetten voor het behoud van historisch erfgoed en met de gemeenten die grenzen aan de Ringvaart, wordt onderzocht of de Ringvaart de status kan krijgen van historisch erfgoed.

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 37