IN MEMORIAM Jet van Voorst Vader - Duyckink Sander Rosemarij Schotte Bloemendaal 9 september 1936 - Haarlem 6 december 2020 Op 6 december overleed Jet van Voorst Vader - Duyckink Sander, een van onze oprichters en meest energieke bestuursleden. Bij de oprichting van de Stichting Ons Bloemendaal in 1977 begon Jet in de functie van wat toen nog secretaresse werd genoemd. Haar medebestuursleden waren onder de indruk van haar ongetemde energie. Naast haar taken als secretaris speurde zij de gemeente af op zoek naar objecten van bekende architecten die slechts enkele bouwwerken in onze gemeente ontworpen hadden, en zorgde zij ervoor dat deze op de monumentenlijst werden gezet. Het leeuwendeel van de monumentenlijst kwam door haar tot stand. Zij ontwikkelde een lijst met criteria die het werk van de gemeente aanzienlijk vergemakkelijkte. Korte pauze De Stichting ontving hier veel lof voor. In het najaar van 1982 stopte zij als secretaris. Zij had zoveel werk voor het bestuur verzet dat haar functie door twee personen werd overgenomen. Als kind en later met haar gezin bewoonde Jet haar ouderlijk huis De Boekhorst aan de Midden Duin en Daalseweg. Haar dochter vertelt: “Jet was opgegroeid tussen de beuken van De Boekhorst en leefde er mee. Dat was natuurlijk een enorm privilege: het prille groen en het vogelconcert in het voorjaar, de kale takken tegen de winterlucht.” Neef Allard Everts: “Trouw was een kenmerk van haar, trouw aan haar vrienden, aan Bloemendaal en aan Kennemerland. En natuurlijk aan Ons Bloemendaal, dat zij mede had opgericht” Het was dan ook niet verwonderlijk dat toen er in 1987 weer gezocht werd naar een bestuurslid, Jet wederom tot het bestuur toetrad. Redactie en groen Deze keer legde zij zich vooral toe op het groen en de redactie van het tijdschrift. Zij organiseerde de jaarlijkse bomeninventarisatie, sprong op de bres voor heggen en hagen, de landschapsinrichting en de monumentale bomen die beslist beschermd moesten worden. Zij volgde alle kapvergunningen en verzette zich tegen onoordeelkundig maaien van bloeiende bermen. Haar studie geschiedenis in Groningen kwam haar goed van pas. Zij gaf les en publiceerde veel in Ons Bloemendaal, onder andere over De Rijp, de Bloemendaalse Schoolvereniging, het Kennemer Lyceum en over de opkomst, bloei en ondergang van Stoop's Bad. Smakelijk kon zij vertellen hoe zij de archieven van het zwembad nog net uit een container had kunnen redden. Levenswerk Dat alles was natuurlijk de opmaat voor haar grote werk Leven en Laten Leven, een biografie van ir. Adriaan Stoop 1856-1935. Zij legde haar bestuurstaken in 1993, na in totaal tien bestuursjaren, neer om dit boek af te kunnen ronden. Het bestuur van Ons Bloemendaal was plaatsvervangend trots toen aan haar in 1996 door de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen de Pieter de la Courtprijs werd toegekend voor het beste onbezoldigd wetenschappelijk onderzoek van dat jaar. Ook na haar verhuizing naar Driehuis bleef zij actief voor behoud van natuur en cultureel erfgoed: zij volgde de snoei- en kapplannen van de gemeente en was lid van de Historische Kring Velsen. Tot vlak voor haar dood wandelde zij nog elke dag in de natuur. Begin 2019, na het overlijden van haar man Wim van Voorst Vader, die zij drie jaar lang dagelijks in Wildhoef opzocht, verdween haar levenslust. Op 6 december 2020 overleed zij.

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 38