OproepReactieMededelingen Nieuw bestuurslid Annemieke Schep Oproep Godfried Bomans Herdenking www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2021 39 Annemieke Schep (Foto: Cor van Iperen) In 2021 is het honderd jaar geleden dat Godfried Bomans werd geboren. Op verschillende manieren wordt hier aandacht aan besteed. De Koninginnedag van 1951 werd uitbundig in Bloemendaal gevierd met onder meer het oplaten van een luchtballon op het terrein van de Bloemendaalse Mixed Hockey Club aan de Brederodelaan. Voor een tientje konden waaghalzen zich enkele tientallen meters laten opstijgen, maar aan het eind van de middag vertrokken ballonvaarster Nini Boesman en Godfried Bomans daadwerkelijk. Helaas eindigde de tocht in zee. Honderden mensen moeten die middag hebben meegemaakt. Ik probeer een reconstructie te maken van het evenement en ik stel me zo voor dat in albums en dozen van Bloemendalers nog foto’s te vinden zijn van deze middag. Ik ken alleen een paar persfoto’s. Mocht U foto’s en/of informatie hebben, neem dan contact op met Fred Berendse, Voorzitter Godfried Bomans Genootschap: voorzitter@godfriedbomans.nl Ook TijdSparen Bloemendaal heeft verschillende leuke initiatieven bedacht voor dit herdenkingsjaar. Zo willen zij jongeren meer bekend maken met het literaire en kunstzinnige erfgoed van Godfried Bomans. Bovendien willen we ouderen vragen hun waardevolle herinneringen aan Godfried Bomans met jongeren te delen. Daarom zijn wij op zoek naar oudere Bloemendalers die Godfried Bomans hebben gekend, direct of indirect, en die hun verhaal wel met jongeren willen delen. Neem contact op met Annette Molkenboer annette@tijdsparen.org of bel haar op 06-47239191 Redactielid Paulanha van der Berg vroeg Annemieke Schep zich in het kort voor te stellen: De Stichting Ons Bloemendaal zet zich al sinds 1977 in voor het behoud van het bijzondere karakter van Aerdenhout, Bennebroek, Bloemendaal, Overveen en Vogelenzang. Dat is wat mij zo aanspreekt in de Stichting Ons Bloemendaal, waarvan ik donateur ben geworden in de tijd dat ik wethouder was. In deze functie was het mijn doel om een bijdrage te leveren aan een fijne en fraaie leefomgeving voor onze inwoners. Een omgeving waarin groen belangrijk is, omdat mensen er bewezen blijer en gezonder en ook ouder van worden. Logisch dat ik, nu ik bestuurslid ben, mij samen met de Groencommissie ga bezighouden met het groen en de openbare ruimte. Beleidsterreinen die ik ook als wethouder had. De nota biodiversiteit biedt daarbij mooie mogelijkheden. Samenwerkingen, zoals die met de gemeente, vind ik belangrijk, net zoals kritisch blijven in het belang van onze inwoners. Zelf ben ik geboren in Amsterdam, heb twee dochters en twee kleinkinderen. Tot 1985 heb ik gewerkt in het onderwijs en daarna ben ik afgestudeerd aan de Bestuursacademie op onderwijs, welzijn en sociale zekerheid, met ouderbeleid als afstudeeropdracht. In de loop der jaren heb ik als ambtenaar, fractievoorzitter en wethouder in Bergen en Bloemendaal gewerkt op alle beleidsterreinen van gemeenten. Nu ik gepensioneerd ben - en niet toevallig in Bloemendaal woon - probeer ik als vrijwilliger een bijdrage te leveren aan onze mooie gemeente. Naast het bestuur van Ons Bloemendaal ben ik ook actief bij golfclub Mariënweide in de tuincommissie en voorzitter van de GEO-commissie, die de club adviseert met een verbeterplan om de duurzaamheid van clubhuis, golfbaan en Foto: leden te vergroten.

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 39