Inhoud flrlu ilii i www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2021 3 4 5 13 14 18 30 36 37 38 39 41 43 34 Gered uit de afvalcontainer? De Evangelistenramen van Nico Schrier Het gebouwtje Maranatha aan de Donkerelaan 14 te Bloemendaal werd in 1879 door mevrouw Willink-van Wickevoort Crommelin gebouwd op grondgebied van haar buiten Wildhoef. Als weldoenster van de Dorpskerk stelde zij Maranatha beschikbaar voor catechisatielessen, zondagsschool en bijbellezingen. Joan Patijn 20 De schutters voor schut gezet? Schietclub Bloemendaal Peter Voerman is al van jongs af aan gefascineerd door een ‘schuttersstuk’ met de portretten van dertien personen, onder wie zijn vader Jan Voerman en oud-burgemeester van Bloemendaal Co den Tex. Samen vormden zij de Schietclub Bloemendaal. Voerman jr. deed het afgelopen halfjaar onderzoek en reconstrueerde het verhaal achter dit schilderij. Peter Voerman 8 Bim Mock, Buitenmens par excellence Het tweede deel van het dubbelartikel gaat over de broer van Hermine Mock, Willem Mock, met de bijnaam Bim. In dit artikel haalt de auteur herinneringen op aan wat zijn Bloemendaalse voorouders over Jonkheer Bim Mock vertelden. Peter van der Werff 28 Arie IJzerman hoofdonderwijzer en bouwer van scholen Als vierde in een serie ‘Blauwe cahiers’ een portret van Arie IJzerman, hoofd van de openbare lagere school in Bloemendaal, met twee fragmenten uit zijn cahier. Teun Schermerhorn Verder in dit nummer Van de redactie Jaarverslag 2020, Frank Verveld Voorinschrijving Jubileumboek over de Zeeweg Hotel Bloemendaal aan Zee. Gemiste kans voor vernieuwende architectuur, Elsbeth van Olffen Biljartkamer in chalet-stijl wordt moderne villa, Inge de Wilde Richard Roland Holst had een atelier in het raadhuis, Inge de Wilde Plus en Min Stand van Zaken IN MEMORIAM Jet van Voorst Vader - Duyckink Sander ORM Zoekplaatje, Frits van der Veldt Colofon

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 3