Jaarverslag 2020 www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2021 5 Frank Verveld, secetaris a.i. Igemeen Het afgelopen jaar heeft onze stichting zich wederom ingezet voor het behoud van het bijzondere karakter van onze gemeente en voor het behoud van ons cultureel erfgoed. Dit was vooral mogelijk door de inzet van een team van circa dertig vrijwilligers die actief zijn als lid van een van onze commissies of als adviseur van onze stichting. Vanwege de coronasituatie hebben activiteiten zoals de jaarvergadering, de excursies, de jaarmarkt en de Open Monumentendagen in 2020 helaas geen doorgang kunnen vinden. In januari organiseerden we nog wel een gezelligheidsbijeenkomst met alle adviseurs en commissieleden. Het ziet er helaas naar uit dat ook de voorjaarsvergadering die we planden op 20 april 2021 niet door kan gaan. Mogelijk verplaatsen we die net als andere activiteiten naar het najaar. Het jaar stond verder in het teken van de voorbereiding van de viering van 100 jaar Zeeweg in 2021. Het boek over de Zeeweg dat we uitbrengen vordert gestaag. Er werd actief naar sponsoring door derden gezocht. Bestuur Het bleek niet eenvoudig een opvolger te vinden voor onze secretaris Joan Lor. Gelukkig was zij bereid tot na de zomer te blijven, waarna Frank Verveld de functie van secretaris op ad interim basis op zich nam. Wij hebben voormalig wethouder Annemieke Schep als nieuw bestuurslid verwelkomd, haar ervaring in de publieke sector is zeer welkom. Hein van Heiningen bleef naast administrateur ook penningmeester. Gezien de komende vervanging van reeds lang zittende bestuursleden zijn we op zoek naar verdere versterking. In het najaar overleed Jet van Voorst Vader. Zij was bestuurslid vanaf de oprichting in 1977 tot 1982 en van 1987 tot 1993, met de redactie van ons tijdschrift in haar portefeuille. Samen met Jet Slagter vormde zij een strijdlustig duo. We zijn haar veel dank verschuldigd. Overleg met gemeente Zowel met de fracties in de Raad als met leden van het College is overleg gevoerd. In 2021 worden de partijprogramma’s geschreven voor de verkiezingen van 2022. We zullen ook daarover onze gezichtspunten tijdig naar voren brengen. Wij betreuren het zeer dat we in 2020 afscheid moesten nemen van de enige monumentenambtenaar in de gemeente. We hebben sterk aangedrongen op adequate vervanging. Intussen hebben we de heer Schaapman persoonlijk bedankt voor alles wat hij voor de gemeente betekend heeft en vooral voor de goede samenwerking met onze stichting. Bouwaangelegenheden en ruimtelijke ordening Over het plan van de gemeente om op een deel van het cricketveld aan de Zomerzorgerlaan in Bloemendaal tijdelijke huisvesting te realiseren, hebben we een zienswijze ingediend bij Raad en College met een aantal cultuurhistorische overwegingen om daar van af te zien. De gemeente heeft een locatie gevonden op het Blekersveld in Overveen waar wij geen bezwaar tegen hebben. We steunden het initiatief Pluktuin op het landje van Van Riessen. We maakten bezwaar tegen de zeer beperkte groenvoorziening rond de nieuwe tennisbaan van Organisatie Mede vanwege de nieuwe omgevingswet en de daarin geregelde participatie zijn we bezig met het formeren van een commissie bouwaangelegenheden en ruimtelijke ordening ter ondersteuning van het vele werk op dat gebied. Ook willen we een commissie historisch erfgoed opzetten. In de ICT-omgeving zijn we overgegaan op Outlook en Teams van Microsoft. Teams bewees al groot nut bij het vergaderen tijdens de lockdown. ICT’er Stefan Schuller helpt ons daarbij als vrijwilliger. Onze statuten zijn geactualiseerd. Er zijn geen cruciale wijzigingen, noch in de doelstelling noch in de bestuursstructuur. A

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 5