www.onsbloemendaal.nl 6 nr. 1 voorjaar 2021 WOC. Dit bezwaar werd afgewezen, maar het lijkt erop dat er gelukkig toch een redelijke beplanting komt. De provincie gaat een omgevingsverordening vaststellen om het landschap te beschermen. Natuurmonumenten riep onze hulp in bij het opstellen van een zienswijze daarover. Er worden opnieuw plannen ontwikkeld voor de vervanging van de AH winkel in Bloemendaal. Wij volgen de ontwikkelingen. We zijn per se tegen het oprekken van het bestemmingsplan van elf meter hoog (drie verdiepingen) naar veertien meter (vier verdiepingen). We dienden een zienswijze in over de bouw van een hotel op de kop van de Zeeweg. Wij vinden dat onvoldoende is gemotiveerd waarom gebruik is gemaakt van de mogelijkheden die het bestemmingsplan biedt om van de daarin gestelde maximum maatvoering af te wijken en wij betreuren dat het ontwerp niet voldoet aan het beeldkwaliteitplan. Onze zienswijzen hebben de gemeente helaas geen aanleiding gegeven het plan aan te passen. Wij hebben besloten hier niet tegen in beroep te gaan omdat hetgeen wij het liefste zouden willen, een ander, beter in de omgeving passend ontwerp, ons heel moeilijk afdwingbaar lijkt bij de Raad van State. Ook bij andere projecten zoals het Reinwaterpark en Duinlust houden we de ontwikkelingen nauwgezet in de gaten. We maken daarbij onder meer gebruik van onze contacten en de nuttige site mijnoverheid.nl. Erfgoed Mede op ons verzoek is de gemeente bezig bouwwerken van na 1940 te inventariseren om te komen tot aanwijzing als gemeentelijke monument. Wij verwachten de aanwijzing van deze monumenten in 2021. We zorgden voor een geldelijke bijdrage aan de restauratie van het graf van Dr. Dirk Bakker bij de dorpskerk in Bloemendaal en hebben ook bijgedragen aan de restauratie van het graf van Mr. David E. Lioni op de Joodse begraafplaats. Projecten We maakten slechts beperkte voortgang met drie projecten: de herinrichting van het Stationsplein in Bloemendaal, de entree van het Nationaal Park Zuid- Kennemerland en de entree van de Dorpsstraat in Bloemendaal. We hebben onze medewerking toegezegd aan de ‘Stichting Tijdsparen’ die activiteiten in Bloemendaal zal organiseren rond de honderdste geboortedag van Godfried Bomans in 2021. Groencommissie Deze commissie heeft in iedere dorpskern een lid. Martin Bunnik uit Bennebroek heeft om gezondheidsredenen zijn taken moeten neerleggen. Zijn plaats is ingenomen door Wiebe Helder. Met de gemeente is uitgebreid gesproken over het bomenkapplan. Op ons verzoek zijn er diverse aanpassingen gemaakt. Alle kapvergunningen zijn nauwkeurig gevolgd en daar waar we dat nodig achtten, hebben wij bezwaar aangetekend. Biodiversiteit staat momenteel volop in de belangstelling. De gemeente werkt aan beleid en plannen hiervoor. Onze stichting is vertegenwoordigd in het overlegorgaan. We hebben uitgebreid commentaar geleverd op het conceptbeleidsplan. Tegen een aantal geplande bezuinigingen op de groenvoorzieningen hebben we met succes bezwaar gemaakt. Archiefcommissie Het archief is gehuisvest in de voormalige brandweerkazerne aan de Brouwerskolkweg 2 in Overveen en is normaliter iedere eerste dinsdagmiddag van de maand tussen 14.00 en 16.00 uur voor donateurs opengesteld. Vanwege de corona- maatregelen was dat dit jaar slechts in een beperkt aantal maanden mogelijk. Het ordenen en inventariseren van het archief- en documentatiemateriaal is voortgezet. Er werden diverse verzoeken ontvangen voor historische informatie. De fotorubriek ‘Zoekplaatje’ in het tijdschrift was weer een succes met veel enthousiaste reacties. De commissie werkt goed samen met het Noord- Hollands Archief. Zo zijn alle afleveringen van ons tijdschrift te zien en te doorzoeken op hun geavanceerde website. Tijdschrift De redactie is versterkt met Annette Koster. Zij is historica met bijzondere interesse voor de lokale geschiedenis en schreef eerder voor het tijdschrift. Het eerste nummer van 2020 viel op de mat toen

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 6