Ons Bloemendaal de eerste coronamaatregelen werden afgekondigd. De daarin aangekondigde voorjaarsbijeenkomst kon helaas niet plaatsvinden. In het zomernummer plaatsten wij het eerste artikel uit een reeks van Teun Schermerhorn over de ‘Blauwe cahiers’ van Mej. Nierhoff. Deze geven een leuke inkijk op het dagelijkse leven in de gemeente van begin vorige eeuw. In de laatste nummers was er aandacht voor het echtpaar Roland Holst en een artikel over de architect Muylaert die niet heel bekend is, maar wel veel woonhuizen in Bloemendaal heeft ontworpen. Wij ontvingen veel reacties van lezers die hun huis herkenden of een aanvulling hadden op de inventarisatie van Guido van Rijn. Website Wij proberen onze website zo actueel mogelijk te houden. Veel mensen bezoeken de website voor informatie over de monumenten de ansichtkaarten en de boeken. Wij zijn nog steeds op zoek naar een webmaster. Financiën De stichting beschikt over een ruim vermogen, maar maakt zich zorgen over het langzaam teruglopende aantal donateurs. Eind 2020 waren er nog 1097 donateurs. Door het wegvallen van activiteiten misten we in 2020 wervingsmogelijkheden. Zeer dankbaar is het bestuur voor de donateurs die een aanzienlijk bedrag schonken boven de al jaren gelijk gebleven minimumbijdrage. Dat minimum gaat overigens geheel op aan de kosten van het tijdschrift. De statutaire kascommissie bestaande uit Jesse van Hal en Paul Bossers heeft de jaarstukken over 2019 gecontroleerd en goed bevonden. Zij zullen ook 2020 controleren. Er is een bescheiden positief saldo. Na goedkeuring worden de jaarstukken op de site gepubliceerd. Regionale samenwerking Onze stichting onderhoudt goede contacten met andere stichtingen en verenigingen in de regio met een soortgelijke doelstelling als de onze. Eén van de projecten is de historische waarde van de Ringvaart van de Haarlemmermeer. In gezamenlijk overleg ook met de aanliggende gemeenten is een concept opgesteld van het beeldkwaliteitsplan Ringvaart/ Ringdijk. Ons Bloemendaal Ons Bloemendaal Ons Bloemendaal BuiifHjtnwJt in nlmwihW

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 7