www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2021 13 Meertje van Caprera ‘Meneer de Heer’ zoals wij hem in mijn jeugd noemden ging bij nacht en ontij naar natuurrijke plekjes in Bloemendaal. Talloos zijn de ‘Meertje van Caprera’ schilderijen waar steeds weer een ander jaargetijde of een ander perspectief naar voren komt. Als kinderen verbaasden wij ons erover dat hij steeds maar weer met zijn schildersezel naar dat Meertje van Caprera liep. Wat was daar zo bijzonder aan dat je dat telkens zou moeten schilderen? Dickje, Simon de Heers kleindochter, en ik waren daar als buurtgenootjes altijd direct te vinden als het gevroren had. We zakten door het ijs als het nog te bros was, maar we waren ook de eersten om het pikzwarte spiegelgladde ijs op te gaan om daar te schaatsen. iemand aan ons kleine Duinwijckweggetje was schilder. Zakenman, tuinman, directeur, psychiater, ingenieur oké, maar een kunstenaar was in de wijde omtrek niet te vinden. Twee uitzonderingen van vóór mijn tijd: mijn grootvader Adriaan Boer, fotograaf en auteur van talloze fotografieboeken op nummer 1, en Jan Mol, filmer en oprichter van de rechtsvoorganger van Multifilm op nummer 5. Samen met Simon de Heer op nummer 12 waren zij in 1927 de stichters van de huizen aan de Duinwijckweg. Bloemendaals burgemeester Peereboom Voller noemt hem in 1959 de ‘nestor der Bloemendaalse schilders’ Portretschilder Behalve natuurschilder was hij vooral portretschilder, bekend om de vaak treffende gelijkenis met de persoonlijkheid van de geportretteerde. Mijn oudste broer, mijn zusje en ikzelf zijn alle drie door hem geportretteerd en deze werken zijn in mijn bezit. Op de afbeelding hiernaast ziet u het portret dat hij van mijn zusje heeft getekend na haar overlijden bij het tragische vergissingsbombardement 16 april 1945 op de Duinwijckweg. Ze staat daar in haar favoriete Indianenpakje. Mijn vader heeft hij Corry de Heer, zusje van de auteur Lisan van de Bunt, postuum getekend (1945) N

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 13