www.onsbloemendaal.nl 14 nr. 2 zomer 2021 Lisa van de Bunt en Dickje Meijer (2019) ook geportretteerd, maar gek genoeg lijkt dat portret veel minder, of er ontgaat ons iets. De tuinman van de familie van mijn jeugdvriend Fred hing levensgroot in hun zitkamer, prachtig. Helaas is niet bekend waar dit portret nu is. Dickje werd door haar grootvader geschilderd en getekend in alle mogelijke leeftijdsfasen en decors, bijvoorbeeld Dickje op het winterse Meertje van Caprera. Zij was echt zijn lievelingsobject. Een bijna hemels blond meisje dat hem kennelijk groot geluk schonk. Ook zijn vrouw Dicky was dol op haar kleindochter waarbij verwennerij op de loer lag. Deze bijdrage is in verkorte vorm opgenomen in de nieuwsbrief van de Simon de Heer Stichting www.simondeheer.nl die zich ten doel stelt het werk van deze schilder onder de aandacht te brengen en te houden. Kleindochter Dieckje en auteur Lisa van de Bunt, Duinwijckweg, (zomer 1949) Dickje en Lisa Met Dickje heb ik tot op de dag van vandaag een bijzondere relatie. Op de foto spelen we samen op de Duinwijckweg in de zomer van1947. We schelen twee en een half jaar. Het vliegtuig was een creatie van haar vader Cees Meijer. Terugblikkend leek ons leven voornamelijk te bestaan uit spelen. Spelen op straat, waar de oorlogsschade nog duidelijk zichtbaar is achter het vliegtuig, of in onze tuin. Daar groeven wij, geholpen door klasgenoten van de BSV, holen in het talud van de Zomerzorgerlaan. Dit tot ergernis van voorbijfietsende politieagenten. Ook speelden we een officiële trouwerij tussen ons beiden met een rondje om de vijver in onze tuin. Dickje met een bruidssluier van vitrage gemaakt door mijn moeder. De foto hiernaast illustreert dat Dickje en ik nog steeds contact hebben, hoewel zij al haar hele leven in het buitenland woont en wij ‘gewoon’ hier. De foto rechts is gemaakt tijdens de finissage van de Simon de Heer tentoonstelling in Museum Haarlem in 2019. Kunstkenner Willem de Winter, bekend van ‘Tussen Kunst en Kitsch’ was uitgenodigd om toelichting te geven op het werk van De Heer te midden van zijn tijdgenoten. Conclusie: ‘enigszins traditioneel maar wel groot vakmanschap’,

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 14