www.onsbloemendaal.nl 30 nr. 2 zomer 2021 it project is een initiatief van Stichting TijdSparen Nederland https://www.tijdsparen.org/ bomans-in-bloemendaal/ een vrijwilligersorganisatie die de ontmoeting en saamhorigheid tussen jong en oud wil bevorderen. Om dit te realiseren heeft TijdSparen in 2020 de projectgroep Godfried Bomans opgericht en contact gezocht met Welzijn Bloemendaal, Bibliotheek Zuid-Kennemerland en het Godfried Bomans Genootschap. Andere organisaties zoals de Stichting Ons Bloemendaal, De Kennemer Combinatie en Stichting Ons Dorpshuys leveren inmiddels een waardevolle bijdrage. Ook de Gemeente Bloemendaal ondersteunt het Bomans project en heeft 2021 uitgeroepen tot het Godfried Bomans-jaar in Bloemendaal. Enkele reeds lopende activiteiten zijn: Bomans webinar Regelmatig worden webinars georganiseerd door de Stichting TijdSparen. In november 2020 gaf de voorzitter van het Godfried Bomans Genootschap een inleiding over het leven en werk van Godfried Bomans, met speciale aandacht voor zijn Bloemendaalse periode. In maart 2021 volgde een tweede webinar door Fred Berendse over de spectaculaire ballonvaart op Koninginnedag 1951. De ballon vertrok om 17:00 uur vanaf een feestelijk hockeyveld in Bloemendaal met aan boord Godfried Bomans en ballonvaarster Nini Boesman. De ballonvaart eindigde helaas in zee door plotselinge rukwinden. De twee drenkelingen konden ter nauwer nood worden gered door de Zandvoortse Reddingsbrigade. Bomans beschrijft dit huiveringwekkende avontuur nauwgezet in 'Ik zag de wereld op haar mooist. Een paradijs dat onbereikbaar scheen'. Op de website van TijdSparen is een videoverslag te zien van de webinar over deze ballonvaart. De Bloemendaalse bibliotheek heeft een hoorspel gemaakt van de ballonvaart. Dit is hier ook te beluisteren. https://www.tijdsparen.org/met-bomans- de-lucht-in/ In de komende maanden volgen nog meer Bomans webinars en lezingen, aankondiging en aanmelding verloopt via de TijdSparen website. Bomans wandelingen Bomans beschrijft in zijn verhaal 'De Twee Minuten' een wandeling van zijn huis in Bloemendaal naar de Eerebegraafplaats in Overveen op 4 mei 1960. Zijn bezinning tijdens deze wandeling en herdenking raken jong en oud. Op 24 en 25 april 2021 organiseerden we in samenwerking met de Gemeente Bloemendaal en de Stichting Nationale Herdenking te Bloemendaal eenzelfde wandelroute in de voetsporen van Bomans, zie het verslag in het Haarlems Dagblad van 27 april jl. Vanwege de grote belangstelling volgt dit najaar nog een Bomans Bomans Schaaktoernooi Zomer 2021 wordt het Godfried Bomans Schaaktoernooi georganiseerd, in samenwerking met de Kennemer Combinatie, de schaakvereniging van Zuid-Kennemerland. De gedachte is om tijdens het toernooi jong en oud tegen elkaar te laten spelen. De Kennemer Combinatie heeft veel ervaring met zowel fysieke als online schaaktoernooien, en ondersteunt ons initiatief. wandeling naar de Eerebegraafplaats. Ook wordt in samenwerking met Stichting Ons Bloemendaal een wandeling in Bloemendaal georganiseerd. Bij deze Bomans wandelingen willen we gebruik maken van beeldbellen. Dit betekent dat een jongere met beeldtelefoon belt met een oudere, zodat deze oudere de wandeling toch op afstand kan meemaken. Film De Schat van Brederode is een kinderboek van Bomans uit de serie Pim, Frits en Ida dat zich afspeelt bij de Ruïne van Brederode in Santpoort-Zuid. Geïnspireerd hierop wordt deze zomer 2021 een verfilming van dit boek gemaakt waarin veel kinderen uit Bloemendaal een actieve rol spelen. Dit Bomans filmproject wordt uitgevoerd door Welzijn Bloemendaal. Annette Molkenboer, initiatiefnemer TijdSparen www.tijdsparen.org Sylvia van de Bunt, lid TijdSparen Bloemendaal, en initiatiefnemer TijdSparen-Godfried Bomans project. Tijdens de webinars en de wandeling naar de Eerebegraafplaats hebben we gemerkt hoe Bomans met zijn verhalen en overdenkingen mensen aan het denken zet, ook nu nog. Ze leveren boeiende gesprekken op, waardoor mensen weer eens over andere zaken met elkaar in gesprek raken. Dat is hoe Bomans ook nu nog mensen aan elkaar weet te verbinden. D

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 30