Architectuurfietstocht Aerdenhout “Promenade scandaleuse”, rondwandeling Westelijk Tuin-bouwgebied, Duinvliet en Elswout o.l.v. Gert Jan van Setten o.l.v. George Berenschot Nu de maatregelen omtrent het coronavirus door de overheid versoepeld worden, kan de activiteitencommissie na de zomervakantie weer een paar excursies op de kalender zetten. Vanzelfsprekend blijft het voorbehoud van kracht dat, wanneer de omstandigheden verslechteren, er een wijziging in ons programma kan optreden. Na uw aanmelding houden wij u hiervan op de hoogte. Actuele informatie over bovengenoemde activiteiten vindt u op de website: www.onsbloemendaal.nl Deze activiteiten vinden plaats in de buitenlucht, het dragen van een mondkapje is dan niet verplicht, vanzelfsprekend wel bij het verzamelpunt. Zondag 5 september 2021 Voor een keer gaan wij buiten de grenzen van de gemeente Bloemendaal en maken een wandeling door het Westelijk Tuinbouwgebied aan de rand van het Ramplaankwartier, doen landgoed Duinvliet aan en vertreden ons even op Elswout. Het Westelijk Tuinbouwgebied Haarlem ligt ingeklemd tussen deze (voormalige) buitenplaatsen. Sommige bewoners van deze buitenplaatsen waren verwikkeld in de grote of grootste schandalen van hun tijd. Onder leiding van George Berenschot wandelen wij door het Westelijk Tuinbouwgebied Haarlem langs de plekken waar zij woonden en/of waar de schandalen zich voltrokken en maken wij kennis met een ongerept stukje Haarlem. Duur van de wandeling is ca. twee uur. Inloop: 10.00 uur, aanvang: 10.30 uur, einde: ca. 12.30 uur Verzamelen: bij het Wapen van Kennemerland, Ramplaan 125, Haarlem. Aan deze wandeling kunnen maximaal 25 personen deelnemen. Vanaf 21 juni 2021 om 09.00 uur kunt u zich aanmelden bij voorkeur per e-mail op activiteiten@ onsbloemendaal.nl of telefonisch 023-5258694 (Fieke van Hulst). Per activiteit kunt u maximaal drie personen aanmelden, bijdrage is 5,00 per persoon. Zondag 17 oktober 2021 Deze keer gaan we op de fiets de bijzondere architectuur van Aerdenhout ontdekken. Het thema van de excursie is: ‘onvermoede schoonheden in een villadorp’. Het zal geen inspannende fietstocht worden, want er wordt veel op- en afgestapt, bij de ca. twintig objecten die we gaan bekijken. Uiteraard zijn daar veel bezienswaardige villa’s bij, maar twee kerken en een school zullen we ook aandoen. De nadruk zal liggen op architectuur uit de eerste decennia van de vorige eeuw, met werk van bekende architecten als Jac. London, A. de Maaker, A.P. Smits, W.C. Bauer en K.P.C. de Bazel. Voorafgaand aan de fietstocht geeft Gert Jan van Setten een korte inleiding over de oorsprong en ontwikkeling van Aerdenhout als villadorp. We eindigen ca. 14.00 uur op de hoek van de Bovenweg - Juliana van Stolberglaan. Duur van deze fietstocht is ca. drie uur. Inloop: 10.00 uur, aanvang: 10.30 uur, einde: ca. 14.00 uur. Verzamelen: bij Kraantje Lek, Duinlustweg, Overveen. Aan deze fietstocht kunnen maximaal 25 personen deelnemen. Vanaf 21 juni 2021 om 09.00 uur kunt u zich aanmelden bij voorkeur per e-mail op activiteiten@onsbloemendaal.nl of telefonisch 023-5258694 (Fieke van Hulst).Per activiteit kunt u maximaal drie personen aanmelden, bijdrage is 5,00 per persoon.

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 33