www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2021 39 Artists impressions van het ontwerp 2021 na 'geen bezwaar' Commissie Ruimtelijke Kwaliteit óór de huidige bebouwing stond daar het houten huis ‘Huize Welgelegen’, later ‘Hotel Welgelegen', met daarachter een rooms-katholieke kerk. Deze gebouwen zijn vijftig jaar geleden afgebroken en vervangen door het gebouw van Albert Heijn. Later werd het kantoorpand toegevoegd. Destijds vond men deze bouw misschien modern, maar met de ogen van nu bekeken, verdienen zij qua architectuur geen schoonheidsprijs en ook het volume past niet goed in de omgeving. Een verbetering van de ruimtelijke kwaliteit (vereiste volgens de gemeentelijke structuurvisie) zou hier dus makkelijk te realiseren zijn, zou je denken. Ontwerp 2017 In 2017 besloot het college van B&W niet verder mee te werken aan een eerder plan om op deze plek 27 appartementen te ontwikkelen, tenzij zou worden voldaan aan een aantal voorwaarden zoals: - het realiseren van voldoende parkeergelegenheid binnen een straal van honderd meter, - het realiseren van een betere stedenbouw kundige inpassing, - het behoud van de bestaande bomen aan de Bloemendaalseweg op hun huidige locatie. Ontwerp 2021 Nu kijkt de gemeente naar een nieuw, aangepast ontwerp voor de ontwikkeling van een gebouw met dertien appartementen, 280 m2 kantoorruimte en een parkeergarage onder het gebouw voor de bewoners van de appartementen. Volgens de aanvraag zou Albert Heijn tijdens het bouwproces gewoon geopend kunnen blijven. Het gaat hier om een ‘principe verzoek', een voorstadium van de echte aanvraag. De gemeente bekijkt of zij de aanvraag haalbaar acht en besluit wel of niet aan het principeverzoek mee te werken. Wijst zij medewerking af dan heeft het geen zin op basis van dezelfde gegevens voor dit plan een aanvraag in te dienen. In strijd met het bestemmingsplan Op basis van de informatie die wij nu hebben, zijn wij van mening dat het bouwplan, dat vanaf de straat overigens nauwelijks afwijkt van het eerdere ontwerp, op een aantal punten in strijd is met het bestemmingsplan. Zo is het te hoog (drie lagen met een kap) en wordt het bouwvlak overschreden. Het nu iets terugliggende pand komt aan de kant van de Bloemendaalseweg een stuk naar voren en wordt aan de kant van de Zomerzorgerlaan verbreed tot aan de huidige parkeerplaatsen. De ontwikkelaar meent hiermee binnen de grenzen van het bestemmingsplan te V

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 39