Inhoud www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2021 3 4 15 23 26 28 31 32 34 35 36 38 43 5 100 jaar Zeeweg en het archief van Ons Bloemendaal Zeven enthousiaste auteurs hebben de geschiedenis van de Zeeweg in woord en in beeld gebracht en u leest hier hoe dat in z’n werk ging. Christine van Meer en Martin Lor 8 Een Bloemendaalse Mona Lisa Interview met Esther Jansen, achterkleindochter van de Bloemendaalse kunstschilder Simon de Heer (1885-1970) en voorzitter van de gelijknamige stichting. Zij is harpiste en woonachtig in het Ramplaankwartier, wij vroegen haar naar haar plannen, naar haar herinneringen en naar haar droom. Paulanha van den Berg en Gert Jan van Setten 12 Simon de Heer, kunstschilder maar ook een fantastisch verteller Simon de Heer was een fantastisch kunstschilder, maar ook een fantastisch verteller. De saaie poseersessies in zijn atelier wist hij op te vrolijken met zelfverzonnen sprookjes. Hij kon zo enorm spannend vertellen dat je er als kind graag een volgende keer stilzitten voor over had. Lisa van de Bunt 16 Mejuffrouw Maria Gehrels, wassen, strijken en vouwen Als vijfde in de serie ‘Blauwe cahiers’ een kort portret van mejuffrouw Maria Gehrels en haar familie, met fragmenten uit haar cahier. Teun Schermerhorn Verder in dit nummer Van de redactie Plus en Min De derde vondeling in Bloemendaal tijdens de Duitse bezetting, Lisa van de Bunt Hier woonde, J.D. Bierens de Haan, Denker des Vaderlands avant la lettre, Inge de Wilde 2021 Bomans herleeft in Bloemendaal, Sylvia van de Bunt Johannes Verhulst was niet de componist van ‘Zie de maan schijnt...', Sabine Lichtenstein Excursies Stand van Zaken, Wim Alferink ORM Zoekplaatje, Frits van der Veldt Bouwen op, rond en onder de Albert Heijn in Bloemendaal, Elsbeth van Olffen Colofon

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 3