1 www.onsbloemendaal.nl 40 nr. 2 zomer 2021 Achterzijde Albert Heijn nieuw Zomerzorglaan nieuw Zomerzorglaan bestaand blijven omdat gebruik wordt gemaakt van de in het plan opgenomen afwijkingsbevoegdheid van het college van 10%. Deze afwijkingsbevoegdheid mag echter alleen onder voorwaarden worden gebruikt. Die bevoegdheid kan (maar hoeft niet!) worden toegepast voor in het bestemmingsplan opgenomen maten, zoals de bouwhoogtemaat: indien niet in strijd met een goede ruimtelijke ordening na zorgvuldige belangenafweging. En opgenomen is ook een afwijkingsbevoegdheid mocht het noodzakelijk zijn om het bouwvlak te verplaatsen, maar het is duidelijk dat deze laatste afwijkingsbevoegdheid niet kan worden toegepast. Het betreft immers geen verschuiving van een bouwvlak, maar een (forse) vergroting. Kolossaal bebouwing in smalle winkelstraat Los van de vraag of de overschrijdingen geoorloofd zijn volgens het bestemmingsplan, hebben wij bezwaren tegen de gewenste hoogte en de forse vergroting van het bouwvlak. De bebouwing zou hierdoor op deze hoek veel te massaal worden en past niet in de huidige structuur van de omliggende bebouwing. De colonnade (overdekt openbaar trottoir) is op zichzelf volstrekt overbodig en dient Het bestemmingsplan voegt hieraan toe: mits: de belangen van derden niet onevenredig worden geschaad de structurele opzet van het bestemmingsplan niet aanmerkelijk zal worden aangetast het karakter van de bebouwing niet aanmerkelijk wordt aangetast de cultuurhistorische, de natuur- en/of landschappelijke waarden niet onevenredig worden aangetast Verlies van de prachtige plataan Zoals gezegd zou de gemeente in 2017 geen medewerking aan het principeverzoek verlenen, als de bestaande bomen aan de Bloemendaalseweg niet op hun huidige locatie konden worden ingepast. In het huidige plan, heeft die inpassing niet plaatsgevonden en gaat, door de vergroting van het bouwvlak, de beeldbepalende plataan aan de Bloemendaalseweg verloren. Het bouwvlak van het nieuwe gebouw zou tot aan de stam van de huidige boom komen. Verplanting van zo’n grote boom is geen reële optie, en al zou dit mogelijk blijken te zijn, dan is er in de nabijheid aan de Bloemendaalseweg geen ruimte voor verplanting. Kandelaberen (takken verwijderen of inkorten) zou de vorm van de boom onaanvaardbaar aantasten. Ruimte voor de plaatsing van een nieuwe boom die uit kan groeien tot een grote beeldbepalende boom is er niet meer. Wij denken dat het verdwijnen van deze grote beeldbepalende boom het gevoel en de sfeer van deze plek in negatieve zin zal veranderen. Het lot van de andere bomen aan de achterzijde van het pand, waaronder de mooie oude beuk (ten onrechte door de projectontwikkelaar aangeduid als ’ziek’) lijkt overigens ook onzeker, mede door de bouw alleen om de bebouwing erboven mogelijk te maken en vermindert de broodnodige ruimte om fietsen van bezoekers van Albert Heijn te kunnen stallen. Het nieuwe gebouw zou véél hoger worden dan de aansluitende en tegenover liggende panden, zowel aan de Bloemendaalseweg als aan de doodlopende zijweg van de Zomerzorgerlaan, waar lage woningen staan. Het bouwplan is daarmee in strijd met een goede ruimtelijke ordening, tast de structurele opzet van het bestemmingsplan aanmerkelijk aan, evenals het karakter van de aanwezige bebouwing. Zie de onderstaande beelden waarbij de schaalvergroting overduidelijk zichtbaar is. Achterzijde Albert Heijn bestaand

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 40