www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2021 41 Parkeerprobleem niet opgelost We betwijfelen of, ondanks de parkeergarage met twintig parkeerplekken, wel aan de parkeernorm van de Bloemendaalse Parkeernota wordt voldaan voor deze dertien appartementen en kantoor van 280 m2. De aanwezige parkeerplekken op straatniveau compenseren dit niet. De ontwikkelaar rekent vier van de acht bestaande parkeerplekken aan de Zomerzorgerlaan toe aan dit project. Deze plekken worden nu al door anderen gebruikt en wij vragen ons af of deze vier parkeerplekken wel aan dit project mogen worden toegerekend. Dit zou betekenen dat er nog maar vier parkeerplekken voor winkelende bezoekers overblijven. Deze acht parkeerplekken die voor wat betreft de zuidelijke helft eigendom zijn van Cobraspen, zijn door verjaring in hun geheel openbare grond geworden. Door de vergroting van het bouwvlak zullen de auto’s op deze parkeerplaatsen strak tegen de colonnade van het nieuwe gebouw komen te staan. van de parkeergarage. Door de geplande kolossale bebouwing lijken ook andere grote bomen (nabij de huisjes aan de zijweg van de Zomerzorgerlaan) te moeten sneuvelen waardoor nog meer beeldbepalend groen zal verdwijnen. Commissie Ruimtelijke Kwaliteit In de notulen van deze Commissie lezen we: ‘Op de aanvraag is het bijzondere welstandsniveau van toepassing. Waar mogelijk kan de historische kwaliteit van het gebied worden aangevuld met eigentijdse vormgeving en architectuur passend binnen de bestaande context. Dat betekent dat, onder andere, de schaal dient te worden aangepast aan de context.’ Het is ons compleet onduidelijk waarom de Commissie Ruimtelijke Kwaliteit op 19 november De oostzijde van de hoger gelegen Bloemendaalseweg behoorde tot het landgoed Hartenlust en deze bebouwing is in één keer ontwikkeld en gebouwd. Bijna alle panden rondom de ontwikkellocatie zijn gebouwd tussen 1900 en 1930. Hoe zouden wij het voor ons zien? Eén van de kenmerken van geslaagde nieuwbouw tussen bestaande bouw is veelal dat de schaal van de nieuwbouw passend is in zijn omgeving en aansluit op de bestaande bouw. Hiervoor is het belangrijk te kijken naar de ontwikkelingsgeschiedenis van de Bloemendaalseweg. Oorspronkelijk was de weg maar aan één zijde bebouwd, de westzijde, met toevallige functionele ontwikkelingen. Het is daardoor nooit een aaneengesloten bebouwing geweest en dat is het nog steeds niet. De bebouwing rondom de ontwikkellocatie heeft nog steeds een ‘dorps’ karakter. Wanneer je de historie wilt respecteren, zou je hier dus geen aaneengesloten blokken moet bouwen. Daarnaast zou er vanuit historisch besef onderscheid moeten zijn in de hiërarchie van de verschillende straten. Wijnkoperij Molenaar en de naastgelegen kleinere huizen hebben een dorpse architectuur, terwijl de panden op de Bloemendaalseweg ter hoogte van Papyrium tot de viswinkel veel detaillering en sculpturale gevels en metselwerk hebben. In lijn met de andere bebouwing aan de Het houten gebouw, Hotel Welgelegen stond op de locatie van de huidige Albert Heijn 2020 met dit plan op hoofdlijnen akkoord is gegaan. Eerder had zij tenslotte aangegeven dat gezien de omliggende bebouwing - ‘maat en schaal’ een aandachtspunt zijn - ‘het gebouw te massief oogt’ - zij ’geen reden ziet om qua hoogte van het bestemmingsplan af te wijken', behoudens mogelijk van commerciële aard (opbrengst winstmaximalisatie) We zien qua hoogte, breedte en massaliteit nauwelijks aanpassingen ten opzichte van het eerdere plan. Waarom zou het ontwerp nu wel voldoen aan het besluit van burgemeester en wethouders van 12 december 2017?

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 41