www.onsbloemendaal.nl 42 nr. 2 zomer 2021 Bloemendaalseweg, zou een functionele onderbouw op de begane grond met een extra woonlaag op de verdieping, af te dekken met een kap, passend zijn. Het grootste deel ligt aan de Bloemendaalseweg, aan de Zomerzorgerlaan zou de bebouwing een ondergeschikter karakter moeten hebben, wil die recht doen aan deze plek. Dan kunnen we spreken van een invulling die: - de schaal aanpast aan de context, - de ruimtelijke kwaliteit verbetert, - de belangen van derden niet onevenredig schaadt, - de structurele opzet van het bestemmingsplan niet aanmerkelijk aantast, - het karakter van de huidige bebouwing niet aanmerkelijk aantast en - de cultuurhistorische- en natuurwaarden niet aantast. De bomen kunnen blijven en de omwonenden en gebruikers van de Bloemendaalseweg zullen zich hierbij veel comfortabeler voelen. Huize Welgelegen, later hotel Welgelegen met daarachter de rooms katholieke kerk. Op deze plek staat nu de supermarkt van Albert Heijn. De foto is uit 1943. Bloemendaalseweg, hoek Zomerzorgerlaan in Bloemendaal Wij realiseren ons dat in dit concept een ontwerp met 13 appartementen en 280 m2 kantoorruimte plus een parkeergarage niet realiseerbaar is. Maar dat lijkt sowieso, gezien de geldende regels, een te ambitieus plan voor deze locatie, ook als het huidige plan binnen de regels van het bestemmingsplan zou vallen. Het is erg jammer dat de ontwikkelaar voor deze locatie, die door de supermarktfunctie de meest bezochte plek aan de Bloemendaalseweg is, niet het contact met omwonenden en belanghebbenden aan wil gaan om tot een door de omgeving gedragen ontwerp te komen. Wij hebben de gemeente van onze bedenkingen op de hoogte gesteld en hopen dat die deze bij de beoordeling van de principe aanvraag meeneemt. Wij hebben recent van de gemeente vernomen dat zij de projectontwikkelaar gevraagd heeft een participatietraject op te starten. Wij zijn benieuwd hoe dit vormgegeven zal worden. In de rij voor de boodschappen bij Albert Heijn. De foto is genomen vier weken na de bevrijding. Alle levensmiddelen waren op de bon, aan alles was een tekort. Het pand bestaat nog steeds; het ligt naast het huidige restaurant 'Noor'. k

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 42