www.onsbloemendaal.nl nr. 3 herfst 2021 11 jr. met handen en voeten vastgebonden door een ontvoerder achtergelaten. Albert jr. wist zich te bevrijden en thuis te komen; hij was niet gewond. De dader werd niet gevonden. Kort na dit incident verhuisde de familie naar het landgoed Woestduin in Vogelenzang. Daar ligt, aan de oude renbaan, de villa Oud-Woestduin. In 1901 gebouwd als paviljoen behorend bij de toen bestaande paardenrenbaan, werd het in 1941 door architect Henk van Kempen verbouwd tot villa. Het parcours van de renbaan is nog in het landschap te herkennen. Na de verbouwing van 1941 werd de villa betrokken door de heer Kees Laan. Nadat de bezetter in oktober 1941 een concours hippique organiseerde op de oude renbaan, liet eigenaar Laan de renbaan omploegen en inzaaien met haver, opdat dit nooit meer zou gebeuren. De familie Heijn woonde er tot 1985. Nadat mevrouw Heijn daar door eigen toedoen was overleden, verhuisde Albert Heijn naar villa De Wildzang aan de Van Alphenlaan in Aerdenhout. Intussen woonde Alberts broer Gerrit Jan Heijn met zijn vrouw aan de Lage Duin en Daalseweg in Ter gelegenheid van het honderd-jarig bestaan van de Albert Heijn winkels ontvangt het bedrijf het predicaat 'Koninklijke'. Met Gerrit Jan Heijn (l.), Albert Heijn (m.) en drs. Roel de Wit (r.), commissaris der koningin (NHA) Bloemendaal. Op 9 september 1987 werd hij, vlak bij huis, gekidnapt door Ferdi E.. Gerrit Jan Heijn overleefde dit niet. Albert Heijn is naar Engeland vertrokken, en een zoon van Gerrit Jan Heijn, Dennis, heeft nog een aantal jaren met zijn gezin aan de Van Alphenlaan gewoond. De familie Huysman Voordat de voormalige olieslagersknecht Jan Huijsman (1860-1942) bekend zou worden met zijn Cacaofabriek De Zaan in Zaandijk, bezat hij een aantal oliemolens die eerst olie sloegen, maar later cacao voor hem zouden bewerken. Toen met de bouw van een fabriek het bedrijf werd gemoderniseerd, draaiden er zes molens voor Huijsman. In 1954 heeft Cacaofabriek De Zaan het huis Woestduin en directe omgeving gekocht ten behoeve van directeur H.J.R. Huijsman. Wegens de slechte staat waarin het zeventiende-eeuwse huis zich bevond was een sloopvergunning afgegeven. Ter plaatse, Manpadslaan 2, heeft de Amsterdamse architect Dick Romeijn in 1955 een moderne villa gebouwd.

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 11