Burgemeester Elbert Roest te midden van leerlingen van het Kennemer Lyceum (Frank Verveld) De Zeeweg zelf werd deze zomer opgeluisterd door vlaggen met het 100 jaar Zeeweg logo. Strandtenten in Bloemendaal aan Zee organiseerden een ‘Tasty Beachwalk’ en bij de reddingsbrigade staat een stellage met groot verlicht de cijfers 100. Die stellage heeft de Haarlemse Schouwburg voor haar jubileum laten maken. Bij het honderdjarig bestaan van het Kennemer Lyceum stond deze op het plein voor de school. Een mooi voorbeeld van hergebruik. Volgend jaar bestaat de reddingsbrigade zelf honderd jaar, dus de stellage blijft voorlopig staan. iezelfde middag nog was er een mooie rapportage op RTV NH. Daar was ook te zien dat de burgemeester en onze voorzitter die ochtend met bloemen eer betoonden aan de slachtoffers van het recente dodelijke verkeersongeluk op de Zeeweg. Bij de uitreiking van het boek was daar ook aandacht voor. Na de uitreiking volgde in het gemeentehuis een seminar over een drietal boeiende thema’s voor lokale politici en bestuurders. Wegens de coronamaatregelen was het aantal toehoorders in het gemeentehuis helaas beperkt. Voor de deelnemers aan de tourrit en het seminar was er na afloop een geanimeerde borrel buiten naast het gemeentehuis waar het glas werd geheven op de volgende 100 jaar Zeeweg. Tentoonstelling Samen met het ABC architectuurcentrum Haarlem werd een tentoonstelling samengesteld. Er hingen originele tekeningen gemaakt door leerlingen van het Kennemer Lyceum met als thema hun visie op de toekomst van de Zeeweg. De tentoonstelling was ook te zien in het gemeentehuis. Vanwege de coronamaatregelen werd de Lions-Zeewegrun eerst uitgesteld, maar die is op 29 augustus alsnog gelopen. De sterrenwacht Copernicus had een speciale openstelling en het Nationaal Park Zuid- Kennemerland organiseerde excursies naar de watertoren aan het begin van de Zeeweg. Promotie De gemeente Bloemendaal zorgde voor een speciale website en er waren posters met het programma opgehangen in veel lokale winkels. Inmiddels ligt het boek 100 jaarZeeweg in alle boekhandels in de regio. Met name in Zandvoort en Overveen is er veel belangstelling voor. Het Haarlems Dagblad verzorgde een aantal artikelen over de Zeeweg en droeg zo bij aan het succes van de viering. Albert de Gelder maakte voor Haarlem105 een mooie rapportage met interviews die nog op YouTube te vinden is. Op YouTube zijn ook de tourrit en de toespraken bij de boekuitreiking terug te zien (zoekterm: 100 jaar Zeeweg). Dank Het bestuur van Ons Bloemendaal dankt in de eerste plaats het team dat gezamenlijk het boek geschreven en geproduceerd heeft. Zij hebben veel informatie boven tafel gekregen. Dank ook aan de archiefcommissie die druk doende is met de verkoop. En natuurlijk dank aan de provincie, de gemeente, de PWN, de reddingsbrigade en de stichting Vrienden van Middenduin zonder wie deze grootse viering niet mogelijk was geweest. We hopen dat de viering heeft bijgedragen aan de saamhorigheid in de gemeenschap. En we hopen dat we nog vele jaren plezier mogen beleven aan deze bijzondere weg door het fraaie duinlandschap. De stichting Ons Bloemendaal bepleit al enige jaren een lagere maximum snelheid op de Zeeweg, zodat er minder ongelukken gebeuren en mensen rustiger kunnen genieten van het duinlandschap zoals landschapsarchitect Leonard Springer het ooit bedoelde. De Zeeweg is een belangrijk onderdeel van het Nationaal Park Zuid-Kennemerland. We zouden graag zien dat dat aan het begin van de weg met een bord wordt duidelijk gemaakt aan de weggebruiker. Dat past in de traditie van een echte ‘Parkway’. In ieder geval hebben het boek en de viering bijgedragen aan het bewustzijn van dit belangrijke cultuurbezit waar we als lokale gemeenschap trots op mogen zijn. L ïl L 11 I - W D

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 17